O nás a referencie

Andrea Bajnoková a Eva Ružovičová


Fotografia:  Gong koncert pre Zem v Klariskách, jún 2017. Zdenka Gulasová Photography.

Spolupracujú od roku 2010, kedy vďaka Evičkiným masážam Andrejka pochopila, že naše telo a myseľ sú jeden veľký zázrak a keď ich spoznáme a vedome sa s nimi pracujeme, dokážeme aj my zázraky. V roku 2013 zorganizovali prvý workshop Nikolaja Kudrjašova – autora Systému celistvého vlnového pohybu- v Bratislave. Postupom času sa stali obe certifikované trénerky a pravidelné organizujú workshopy Vlnových pohybov na Slovensku a v Českej republike na rôzne témy. Prostredníctvom pohybu vo vlne pomáhajú ľuďom objavovať svoj vnútorný potenciál a zásadným spôsobom tak vylepšovať kvalitu ich zdravia, vzájomných vzťahov či kariérneho života.
Gongom a aktivitám s ním spojením sa aktívne venujú od roku 2014, kedy prvý krát okúsili silu liečivých tónov nástrojov. Gongy boli láska na prvé počutie. Okrem pravidelných večerných Gong kúpeľov organizujú aj aktivity ako Gong koncerty s renomovanými hudobníkmi, gong workshopy či celonočné ponorenia do tónov gongu – Gong Puja.

Spolu sa zúčastnili na týchto školeniach a výcvikoch
Dátum Téma Učiteľ/tréner Krajina
2013 – teraz Systém celistvého vlnového pohybu pod vedením autora Nikolaja I. Kudrjašova Nikolaj Kudrjašov Slovensko
2014 júl Gong Master Training Don Conreaux, Tom Soltron, Abby del Sol Poľsko
2014 september Gong Yoga of Holistic Resonance Training, level 1
(len Andrea Bajnoková)
Abby del Sol a Tom Soltron Poľsko
2015 september International Council of Gong Masters Don Conreaux, a iní Chorvátsko
2017 august Advanced Gong Consciousness Training
v GongMuse Academy of Healing Sound
Don Conreaux, GongMuse Surana, Petra Trtnik Slovinsko
2017 august Tibetské misy Meridian Sound Massage, level I.
v GongMuse Academy of Healing Sound
GongMuse Surana Slovinsko

Naši klienti o zážitkoch s liečivým zvukom gongu

Prejde hodina a ja mám niekedy pocit, že ubehli dni, toľko sa toho stihne v hlave poukladať a upratať. Keď si na začiatku zadáme zámer, gong akoby len na to čakal a s prvým tónom sa púšťa do práce.

Ak by niekto nezainteresovaný mal možnosť vypočuť si záverečné zdieľania po Gong kúpeli, asi by mal problém uveriť, že sa výpovede týkajú toho istého zážitku. Jeden počul prebúdzajúci sa les, druhý burácajúce more, ďalší rockový koncert… Ako môže ten istý koncert vyvolať tak rôzne zážitky ťažko vysvetliť, treba to zažiť.

Čoskoro sa bude konať gongová puja – celonočná gongovačka. Na rozdiel od zvyčajnej gongovačky sa pri nej udržiava rovnaká zvuková hladina a telo v spánku zažíva, čo potrebuje. Do puje sa možno zapojiť aj ako hráč, deň pred ňou sa koná príprava, zoznámenie sa s gongami, naučenie základov hry a počas noci si každý hru vyskúša. Mne sa najviac páčila možnosť postaviť sa pred rôzne gongy, vnímať aký je každý z nich iný a ako rôzne reagujú. Zažiť to z druhej strany. Po tomto zážitku sú gongovačky pre mňa ešte intenzívnejšie,takže odprúčam prísť na prípravu a zažiť to komplet.

Eva Kubaščíková, programátorka, spisovateľka a gongová nadšenkyňa

Gong Puja – celonočná gongovačka

Samotný gong počas celej noci bol zážitok. Nasledujúce dni prišlo úžasné uvoľnenie. Uvoľnili sa mi mnohé napätia čo som mala v tele. Zmenilo sa mi vnímanie ľudí, vecí a udalostí. Dospala som nedospaté noci. Bol to zážitok. Teším sa na nasledujúcu celonočnú gongovačku.

Zuzka Benčúriková, menežerka a gongová nadšenkyňa

Gong kúpeľ – upratovanie bytia

Musím povedať, že ten gong bol úžasný. Cítila som v sebe veľké upratovanie vo viacerých rovinách svojho bytia a po skončení som mala pocit akoby ma niekto vysprchoval zvonka aj zvnútra a pohli sa vo mne aj staré zatvrdnuté nánosy. Super! Ďakujem.

Marika F., Bratislava