Kalendár

Kalendár aktivít v Českej republike, klik sem.
Filter udalostí, kliknite na položku Kategórie a vyberte si aktivity o ktoré máte záujem.

dec
5
So
Gong workshop: prax a teória hry na gong PRESUNUTÉ NA DECEMBER @ Anima Centrum
dec 5 @ 10:00 – dec 6 @ 17:00
Gong workshop: prax a teória hry na gong PRESUNUTÉ NA DECEMBER @ Anima Centrum | Bratislavský kraj | Slovensko

Vzhľadom na štátne nariadenia presúvame termín workshopu na december 2020. Garantujeme vrátenie zálohy v prípade, že sa udalosť nebude konať kvôli štátnym nariadeniam.

Hra na mystický gong: prax a teória o liečivom zvuku v

Čo sa naučíte počas Gong workshopu?
 • úvod do filozofie gongu
 • komunikácia s gongom
 • základné techniky pri hraní na gongu
 • vyskúšate si rôzne typy gongov
Pre koho je Gong workshop určený?
Tento workshop je určený najmä pre laikov a nadšencov gongu, ktorí majú chuť sa oboznámiť s týmto mystickým starovekým hudobným nástrojom aj z opačnej strany a preniknúť hlbšie do jeho vibrácií a tónov.
Je potrebné vlastniť gong?

Vlastniť gong nie je podmienkou. Na mieste však budeme mať niekoľko gongov od značky Grotta Sonora a Gongland v rôznych veľkostiach, tak ako aj paličky Olli Hess k zakúpeniu. Našu momentálnu ponuku nájdete tu.

Je potrebné mať hudobné vzdelanie alebo ovládať noty?
Absolútne nie! Nie je potrebná absolútne žiadna hudobná skúsenosť, ani iné znalosti v oblasti hudby aby ste sa naučili na gongu hrať. Kľúčom je aby ste si dovolili načúvať a stali sa jedno so zvukom.
Lektorky
Workshopom vás prevedú Andrea Bajnoková a Eva Ružovičová, ktoré sa gongom venujú od roku 2014. Pravidelne sa zúčastňujú medzinárodných tréningov liečivého zvuku pod vedením svetových špičiek – Don Conreaux (Grand Gong Master, USA), GongMuse Sursna (Slovinsko), Tom Soltron (Poľsko) a Abby del Sol (Argentína). Tento rok zorganizovali prvý medzinárdný Gong Master Training na Slovensku a v Čechách pod vedením Grand Gong Mastra Dona Conreaux a Gong Maestra Aidana McIntyre. V Bratislave pravidelné organizujú Gong kúpele, Gong koncerty a organizujú rôzne aktivity spojené blahodárnymi účinkami liečivého zvuku.

Organizačné údaje

Prihlásenie

Na e-mailovej adrese [email protected] alebo 0905 377 820, najneskôr 7 dní pred konaním workshopu.

Príspevok

180€ = pre rezerváciu miesta je nutné uhradiť zálohu vo výške 30€
140€ = pre opakujúcich účastníkov

Kde bude workshop prebiehať?

Anima Centrum, Blumentálska 3, Bratislava

Príďte sa s nami ponoriť do kozmických zvukov gongov!

 

jan
8
Pi
Gong Puja a workshop pre pokročilých @ Penzión Harmónia
jan 8 @ 12:30 – jan 10 @ 12:00

Máte skúsenosti s hraním na gongy a chcete sa naučiť ako zorganizovať a viesť Gong kúpeľ a Gong Puju? Ak áno, tak tento workshop je práve pre vás.

Zahrať na gong dokáže každý. Chytíte paličku, jemne ťuknete a gong vylúdi blahodárny zvuk. To je na tomto nástroji fascinujúce a zároveň veľmi zavádzajúce. Gong je naozaj silný nástroj k transformácii. Je potrebné k nemu aj tak pristupovať. S pokorou a plnou pozornosťou. To že na ňom vie skoro každý zahrať vôbec neznamená, že ho vie aj správne používať. Práve preto sme sa rozhodli zorganizovať prvý workshop svojho druhu, kde s vami budeme zdieľať naše dlhoročné skúsenosti a vedomosti. Pridajte sa k nám, na túto obohacujúcu cestu s gongami!

Pre koho je určená udalosť  „Gong Puja a workshop pre pokročilých“?

Ak už máte skúsenosti s hraním na gong, chcete preniknúť hlbšie energie gongov a naučiť sa pokročilé techniky ako viesť Gong kúpeľ a samotnú Gong Puja tak, aby boli naozaj transformačnými udalosťami.

Lektorky
Andrea Bajnoková a Eva Ružovičová

Workshopom vás prevedú Andrea Bajnoková a Eva Ružovičová, ktoré sa gongom venujú od roku 2014. Pravidelne sa zúčastňujú medzinárodných tréningov liečivého zvuku pod vedením svetových špičiek – Don Conreaux (Grand Gong Master, USA), GongMuse Surana (Slovinsko), Tom Soltron (Poľsko) a Abby del Sol (Argentína). Tento rok zorganizovali prvý medzinárdný Gong Master Training na Slovensku a v Čechách pod vedením Grand Gong Mastra Dona Conreaux a Gong Maestra Aidana McIntyre. Pravidelne vedú Gong kúpele, Gong koncerty a organizujú rôzne aktivity spojené blahodárnymi účinkami liečivého zvuku. Sami sa zúčastnili alebo organizovali viac ako 15 tranformačných Gong Pují.

Čo je Gong Puja?
[číta sa Gong Pudža ]
noc pokoja a transformácie
ako 10 gong kúpeľov za sebou
prenesiete do 4tej dimenzie časopriestoru

Tí, ktorí ste túto veľkolepú udalosť ešte nezažili, predstavte si 10, 45 minutových gong kúpeľov za sebou. Yogi Bhajan poprosil nášho učiteľa Dona Conreaux aby vyvinul puju ako priestor pre hlbokú transformáciu, posilňujúci zdravie. Teraz sa konajú všade možne po svete, aby ľudia mohli spolu zdielať noc mieru a transformácie. Je určená pre každého, kto chce zažiť noc pokoja, mieru a transformácie prostredníctvom blahodárneho zvuku gongov. Samotná Gong Puja trvá zväčša 7,5 hodiny – je to ako 10 Gong kúpeľov (trvajúcich 45 min) za sebou.  Každému odporúčame zažiť aspoň jeden Gong kúpeľ pred tým, že sa zúčastní na Gong Puja. Je to veľmi intenzívny zážitok. Veľa krát sa ľudia čudujú, či naozaj dokážu spať 7,5 hodiny za sprievodu gongov. Pravda je, že každý kto Gong Puja zažije, sa ráno nemá ani chuť zobudiť. Na Gong Puja sa hrá veľmi jemne, tak aby si každý oddýchol a naozaj zažil noc absolútneho pokoja.

Obsah
 • Gong kúpeľ: pre pokročilých
  • organizácia Gong kúpeľa a pokročilé techniky hrania na gong
  • práca s klientami/účastníkmi
 • Gong Puja
  • teória a prax organizácia Gong Puji (výber gongov, rozostavenie miestnosti,časová postupnosť, techniky ako hrať, začiatok ceremónie, prebúdzanie…)
  • celovečerná večerná Gong Puja zo soboty na nedeľu, ktorú vytvoríme spolu a kde si všetci zahrajú

Organizačné údaje

Časový plán

8.1.2021 (piatok)
začiatok 12.30

sobota večer-nedeľa ráno  celovečerná Gong Puja

10.1.2021 (nedeľa)
končíme 11.30

Gongy

V prípade, že máte záujem priniesť vaše vlastné gongy tak nás prosím kontaktujte.  Vlastniť alebo priniesť gong nie je podmienkou účasti! Na workshope sú k zakúpeniu gongy od Grotta Sonora a Gongland, paličky a flumie od značky Olli Hess. Našu momentálnu ponuku nájdete tu.

Rezervácia

Vaše miesto si rezervujete zaslaním vašich údajov (meno, telefónne číslo) na e-mail  [email protected]ia.sk .

Vaše miesto je záväzne rezervované po prijatí zálohy na účet.

Príspevok
 • Early Bird (skorá platba) = 240€ / podmienky: záloha vo výške 60€ uhradená do 30.11.2020
 • Plná suma = 270€/  podmienky záloha vo výške 60€ uhradená po 1.12.2020
Vrátenie zálohy
Aby sme boli schopné zorganizovať tento workshop potrebujeme si byť isté počtom účastníkov. Zároveň chápeme, že momentálna situácia podlieha konštantnej zmene. Ak by ste sa nemohli zo zdravotných dôvodov zúčastniť, alebo ak by došlo k zrušeniu workshopu z dôvodu štátnych nariadení či by ste nemohli pricestovať, zálohu vám v plnej výške vrátime.
Miesto konania, ubytovanie a strava

Miesto: Penzión Harmónia, Modra-Harmónia

Workshop sa koná v prekrásnom komplexe Penziónu Harmónia, v Modre-Harmónii neďaleko od Bratislavy (cca 40 min. cesta autom). Miesto sa nachádza v oblasti Malých Karpát a vzduch v okolí Harmónii je známy svojimi priaznivými účinkami na zdravie človeka.
V objekte je možné parkovať. Do dediny pravidelne chodí prímestská autobusová doprava.

Ubytovanie:

3 dni/2 noci ubytovanie na dvojlôžkových izbách s vlastnou kúpeľňou + plná penzia (raňajky + obed + večera / možnosť zvoliť vegetariánsku/bezlepkovú/bezlaktózovú stravu)

Ubytovanie na 2-lôžkovej izbe, 2 osoby: …………………………….. 86€/osoba

Ubytovanie na 2-lôžkovej izbe, 1 osoba: …………………………….. 106€/osoba

Plná suma za ubytovanie sa platí LEN V HOTOVOSTI na mieste.

*Je možnosť si rezervovať ubytovanie deň pred a po workshope, prípadne aj viacero dní. Ak by ste o túto možnosť mali záujem, kontaktujte nás prosím vopred.
**Prosím napíšte nám dopredu ak sa zúčastníte workshopu s niekým, koho poznáte a máte záujem zdieľať izbu.

Kontakt

Andrea Bajnoková
+421 905 377 820
[email protected]
www.vlnazdravia.sk