Kalendár

Kalendár aktivít v Českej republike, klik sem.
Filter udalostí, kliknite na položku Kategórie a vyberte si aktivity o ktoré máte záujem.

aug
6
Št
Vlna v chodidle: základ, online workshop Vlnové pohyby™ @ online/ ZOOM
aug 6 @ 18:00 – 20:45

Vlnové pohyby™ (úroveň 1), workshop v online formáte pod priamym vedením lektorky.

Vlna v chodidle: základ je workshop pre začiatočníkov, kde sa naučíte jednoduché techniky na rozhýbanie a uvoľnenie chodidiel, ktoré vám pomôžu naladiť sa na svoje zdravie a postupne vnášať pohybovú vlnu do života. Vaše telo a vedomie tým získava inšpiráciu vlny a vy dostávate možnosť byť „na vlne“.

Vlna odstraňuje mnohé životné ťažkosti. Hovoríme o blokoch, kŕčoch a stuhnutiach, ktoré sú archivované v hĺbke ľudského podvedomia. To znamená v našich svaloch, šľachách a tkanivách.Prejavujú sa v nepresných svalových pohyboch a pohybových chybách, ktoré sú príčinou neúspechu v práci, úrazov a chorôb z povolania. Ich príčinami môžu byť gény, a teda rodové preferované programy správania, pracovné pohybové stereotypy, ale aj emócie ako rozčúlenie, smútok. Jednoducho všetky pohyby odklonené od vlnového princípu.

Pri náprave týchto ťažkostí pomáha práve vlnová podstata ľudského tela a správne zostavená metodika Vlnových pohybov, ktorá začína hĺbkovým rozhýbaním chodidla.

Minimálne pohyby s maximálnym efektom

Pohyb vo vlne nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu. Dôležité je prianie sa učiť, pozorovať, počúvať a počuť, cítiť a meniť sa k svojmu prospechu. Jednotlivým technikám, ktoré mnohé pochádzajú od našich slovanských predkov, je venovaná špeciálna pozornosť správnemu tréningu šliach a svalov. Tá dodáva telu pružnosť a prináša zdravie.

Čo je vlna chodidla?

Vlna chodidla sa skladá z päty, klenby chodidla, vankúšikov chodidla, klenieb a vankúšikov prstov nohy. Práve tie pôsobia ako sacie trubice energie pre telo. Ak nastal odklon od správnej „vlnovej“ funkcie chodidla, tak má človek sklon k chorobám a deformáciám chodidla.

Prvá úroveň je naladiť sa na svoje zdravie

Naladenie sa na vlnu, teda na naše zdravie začína práve na úrovni chodidiel. Celistvý pohyb od chodidla napomáha k tomu, aby boli zapojené všetky svalové skupiny. Ďalším dôležitým aspektom vnášania vlny do chodidla je aktivizácia šľachového systému. Pri správnom tréningu šliach nastávajú mikropohyby, ktoré sa vyznačujú tzv. uzdravujúcim impulzom. V tele prebehne vlna mikropohybov a celé sa akoby otrasie a niekoľko krát zmení polohu v priestore. Vedomie a telo tak dostanú doplnkový impulz aktívnosti, ktorý pôsobí prospešne pre celý organizmus. Pokiaľ váš organizmus musel doteraz míňať sily na prekonávanie „pokazenej kinestézie“, s vnášaním pohybovej vlny do vášho života to už robiť nemusí. Životná sila potečie vo vašom tele tou nadprirodzenejšou a najsprávnejšou cestou, a ešte jej bude pribúdať!

Tento workshop je pre vás vhodný ak
☑ chcete podporiť zdravie svojich chodidiel a tým celého tela
☑ máte radi jednoduché techniky s hlbokým efektom
☑ máte chuť vydať sa na cestu Vlnových pohybov a objaviť celistvý pozitívny efekt telesnej pohybovej vlny
Časový plán a program

18.00 začiatok
– predstavenie a očakávania
– úvod do sedenia vo vlne
– techniky na rozhýbanie chodidiel
– prvé kroky „vo vlne“
20.45 koniec

Prestávky podľa potreby.

Skupina

3 -6 osôb

Workshopom vás prevedú

Andrea Bajnoková a Eva Ružovičová, certifikované lektorky Systému celistvého vlnového pohybu.

Ako bude workshop prebiehať?

Všetko prebehne akoby sme boli spolu naživo, pohyby vám najprv predvedieme a potom vás usmerníme, aby ste ich vykonávali správne. Workshop sa koná online prostredníctvom aplikácie ZOOM. Po uhradení príspevku dostanete inštrukcie ako sa pripojiť.

Viem sa naučiť Vlnové pohyby cez online workshop, aj bez osobného stretnutia s lektorkou?

Samozrejme, že áno. Takto sa s nami učia klienti zo zahraničia prostredníctvom individuálnych hodín Vlnových pohybov posledných 5 rokov. Mnohé tipy a triky vás naučíme aj vďaka našej skúsenosti s vedením pravidelných online workshopov. Zlepšite si zdravie a pohodu počas týchto výnimočných dní a dajte tomuto online riešeniu šancu spolu s nami!

Príprava pre vás
  • Dostatočné miestno na pohyby: techniky budeme robiť primárne v sede
  • Kamera: ktorá zoberie celú vašu postavu, aby ste mohli dostať priamu spätnú väzbu, či pohyby robíte správne.
Príspevok na workshop

➡️ 35€ /osoba na účet SK3083300000002801294757
➡️ 1000kč /osoba na účet 2701299243/2010

Do poznámky uveďte svoje meno, dátum workshopu.

Workshop sa koná online prostredníctvom aplikácie ZOOM. Po uhradení príspevku dostanete inštrukcie ako sa pripojiť.

Prihlásenie

Na e-mailovej adrese [email protected]

Ak by ste mali hocijaké otázky alebo dotazy, kľudne sa nám ozvite.

Vydajte sa s nami na životodarnú cestu vlny!
Teším sa na vás,
Andrea Bajnoková