International Basic Gong Master Training s Donom Conreaux a Aidanom McIntyre

Kedy:
18. august 2020 @ 9:00 – 22. august 2020 @ 10:00
2020-08-18T09:00:00+02:00
2020-08-22T10:00:00+02:00
Kde:
Penzión Harmónia
Okružná
900 01 Modra-Harmónia
Slovensko
Vstupné / Štartovné:
520€ early bird/600€ plná suma
Kontakt:
Andrea Bajnoková
+421 905 377 820
***for English version scroll down***

International Basic Gong Master Training na Slovensku sa koná! Momentálna situácia nám síce zamiešala karty s prvotnými plánmi, no Don pre vás pripravil niečo ešte lepšie. Príležitosť učiť sa od dvoch Gong Mastrov na jednom workshope. Lektormi sú Don Conreaux (86), Grand Gong Majster a Aidan McIntyre (71), Donov priamy nasledovník od roku 1993 a jeho pravá ruka. Don a Aidan vytvorili koncept 10-dňového Gong Master Tréningu, ktorí sa uskutočňuje pravidelne v Anglicku už 25 rokov. Spolu priniesli tento tréning do Európy, Ázie, Severnej a Južnej Ameriky a Austrálie. Ich kombinácia je naozaj jedinečnou príležitosťou učiť sa od tých najlepších. Aidan príde na Slovensko osobne, a Don s nami bude počas online výučby. Nahrali sme pre vás správu, kde vám prezradíme viac:

Don Conreaux, duo Tone of Life, Andrea Bajnoková a Eva Ružovičová. Bratislava 2015

Don má svoju základňu v New Yorku a učením gongu sa zaoberá viac ako 45 rokov. Don už roky cestuje po celom svete, kde prostredníctvom gongov odovzdáva svoju múdrosť vizionára a mierotvorcu. Je jedným z najskúsenejších gong hráčov na svete. Možnosť sa od neho učiť je nezaplatiteľná a v každom ohľade obohacujúca.
S Donom sme sa prvýkrát zoznámili v roku 2014 na 9-dňovom Gong Master Tréningu (GMT) v Poľsku. Od vtedy sme sa zúčastnili niekoľkých medzinárodných GMT pod jeho vedením a vďačíme mu za nové perspektívy a informácie ako pristupovať ku gongu. Prvý raz navštívil Slovensko v roku 2015 počas európskeho turné Mysterium Tremendum, kde na naše pozvanie odohral spolu s Tone of Life nezabudnuteľný Gong koncert pre svetový mier.

Pre koho je určený International Basic Gong Master Training?

International Basic Gong Master Training (Medzinárodný Základný Gong Master Tréning) je vhodný pre tých, ktorí sa chcú s gongom oboznámiť a sú na začiatku svojej cesty, tak ako aj pre pokročilejších, ktorí chcú prehĺbiť svoje zručnosti. Ak máte chuť učiť sa hrať na gongy, v pomerne komornej skupine pod vedením jedných z najskúsenejších a celosvetovo uznávaných gong majstrov, tak neváhajte a pridajte sa k nám!

Jazyk

Workshop je vedený primárne v angličtine s tlmočením do slovenčiny/češtiny.

Lektori
Don Conreaux

Don vyštudoval univerztné štúdium v odbore Divadlo, a v rokoch 1952 – 1969 pôsobil ako režisér, herec a spisovateľ v Hollywoode a v New Yorku. Dnes, aj v jeho 85-tich rokoch pokračuje v učení posvätnej geometrie, dizajnuje záhrady za svetový mier (World Peace Gong & Bell Gardens).

Je autorom rôznych smerov a odvetví týkajúcich sa gongu: Gong jóga holistickej rezonancie (The Gong Yoga of Holistic Resonance), titul Gong Master, Gong Terapia, Gong kúpeľ (the Gong Bath), Gong Puja, Spiritual Free Jazz, a piesne a koncerty pre ľudstvo. (Songs and Concerts for Humanity).

Napísal niekoľko diel na tému Gongu: Gongs of Our Solar System, Magnum Opus of the Gong 1 & 2, Music of Wholeness, Gong Essays, Sacred Geometry of Starhenge, The Universal Chiometer, and The Kriya Kundalini Gong Yoga Manual MEM.

Aidan McIntyre

Aidan stretol gong v roku 1993. V skratke, bol to pre neho transformačný zážitok.

Od toho momentu sa rozhodol zasvätiť svoj život zdieľaniu svojich skúseností a objavou s celým svetom. Spievajúce misky prišli do jeho života približne v rovnakom čase a stali sa nezameniteľnou súčasťou jeho práce s gongom. Počas života v San Franciscu zdokonaloval svoje skúsenosti, skúmal a objavoval vplyvy liečivého zvuku. Od prvého stretnutia sa on a Don stali nie len dlho-trvajúcimi priateľmi ale zároveň spolu cestujú a pracujú.

Okrem mnohých iných pracuje s deťmi s autizmom, či seniormi. Uviedol gong do domovov dôchodcov, nemocníc, hospicov, na pohreby či spomienkové udalosti. Na ľahšiu nôtu, dokonca hral v Bay Area Jazz Band.Okrem cestovania a učenia sa Aidan venuje svojim študentom individuálne alebo cez Skype a ponúka individuálnu terapiu s gongami z jeho domu v Gloucestershire.

Aidan je tvorcom „Rotogong-u“, ktorý sa pripevní k stojanu a dovoľuje otáčať gong 360` počas hrania. Tento vynález je priekopníckym prvkom k zážitku počas Gong kúpeľa, ako zvukovo tak aj emočne.

Aidan je veľkorysý učiteľ, ktorý sa rád delí o svoju nadobudnutú múdrosť. Taktiež rád zdieľa svoju rozsiahlu zbierku gongov, starovekých spievajúcich misiek a mušlí (conch shells), hovorí o ich pôvode a použití v terapii zvukom.

Pomocné lektorky

Andrea Bajnoková a Eva Ružovičová

Andrea a Eva prešli niekoľkými intenzívnymi výcvikmi u Dona Conreaux, Toma Soltrona a Abby del Sol. Zúčastnili sa na prvom Advanced Gong Master Training na svete pod vedením Dona a GongMuse Surana (Mojca Morya Malek). Na Slovensko pravidelne prinášajú svetové špičky z oblasti liečivého zvuku, organizujú Gong koncerty a workshopy s gongami či liečivým hlasom. Vo svojom centre Vlna zdravia v Bratislave a iných mestách na Slovensku pravidelne organizujú Gong kúpeľ, Gong workshop či Gong Puja.

Organizácia workshopu

Andrea Bajnoková a Eva Ružovičová, www.vlnazdravia.sk

Časový plán

18.8.2020 (utorok)
začiatok 9.30

22.8.2020 (sobota)
končíme raňajkami

Program
 • Doobeda: výučba s Aidanom McIntyre
 • Pred obedom: relaxačný Gong kúpeľ pre účastníkov
 • Obed a obedová pauza
 • Poobede: výučba s Aidanom. Voľná hra na gongy.
 • Večera
 • Po večeri online výučba s Donom
 • Večer voľná hra na gongy
Obsah
 • Gong conscioussness (vedomie gongu)
 • Filozofia a história gongu
 • Ako pristupovať ku gongu
 • Hra s rôznymi paličkami
 • Techniky hry na ručný gong
 • Gongy a spievajúce misky, použitie v ľahu na tele
 • Hra v prírode na conch shell (mušlu)
 • Ako viesť individuálnu terapiu s gongom, ako viesť Gong kúpeľ
 • Každodenný Gong kúpeľ pod vedením Aidana, Andrey a Evy

Tešíme sa na spoločný čas strávený spolu s vami!

Gongy

Prosíme účastníkov, aby si so sebou priniesli gongy, stojany a paličky (ak je to možné). Ak vlastníte shruti box alebo iné nástroje, budeme rady ak ich prinesiete so sebou. Vlastniť alebo priniesť gong nie je podmienkou účasti.
Na workshope sú k zakúpeniu gongy od talentovaných talianskych výrobcov Grotta Sonora, paličky a flumie od značky Olli Hess. Našu momentálnu ponuku nájdete tu.

Rezervácia

Vaše miesto si rezervujete zaslaním vašich údajov (meno, telefónne číslo) na e-mail  [email protected] .

Vaše miesto je záväzne rezervované po prijatí zálohy na účet.

Počet miest je obmedzený. Odporúčame si miesto rezervovať dostatočne dopredu.

Cena workshopu a záloha

Pre rezerváciu miesta je nutná platba nevratnej zálohy vo výške 300€ :

 • Early Bird (skorá platba) záloha vo výške 300€ uhradená do 31.5.2020 = 520€*
  V prípade, že uhradíte zálohu vo výške 300€ do 31.5.2020 tak máte nárok na zvýhodnenú Early Bird cenu 520€, zvyšných 220€ sa hradí v hotovosti v deň začatia workshopu.
 • Plná suma záloha vo výške 300€ uhradená po 1.6.2020 = 600€
  V prípade, že uhradíte zálohu vo výške 300€ po 1.6.2020 je cena 600€, zvyšných 300€ sa hradí v hotovosti v deň začatia workshopu.

**V prípade potreby je možné zálohu zaplatiť v 3-splátkach v hodnote 100€ v priebehu januára-augusta 2020.

Miesto konania, ubytovanie a strava

Miesto: Penzión Harmónia, Modra-Harmónia

Workshop sa koná v prekrásnom komplexe Penziónu Harmónia, v Modre-Harmónii neďaleko od Bratislavy (cca 40 min. cesta autom). Miesto sa nachádza v oblasti Malých Karpát a vzduch v okolí Harmónii je známy svojimi priaznivými účinkami na zdravie človeka.
V objekte je možné parkovať. Do dediny pravidelne chodí prímestská autobusová doprava.

Ubytovanie:

5 dní/4 noci ubytovanie na dvojlôžkových izbách s vlastnou kúpeľňou + plná penzia (raňajky + obed + večera / možnosť zvoliť vegetariánsku stravu)

Ubytovanie na 2-lôžkovej izbe, 2 osoby: …………………………….. 164€/osoba

Ubytovanie na 2-lôžkovej izbe, 1 osoba: …………………………….. 204€/osoba
(len v prípade, že zostane dostatočný počet voľných izieb)

Plná suma za ubytovanie sa platí LEN V HOTOVOSTI na mieste.

*Je možnosť si rezervovať ubytovanie deň pred a po workshope, prípadne aj viacero dní. Ak by ste o túto možnosť mali záujem, kontaktujte nás prosím vopred.
**Prosím napíšte nám dopredu ak sa zúčastníte workshopu s niekým, koho poznáte a máte záujem zdieľať izbu.

Podmienky platby

Počet účastníkov je limitovaný. Vaše miesto je rezervované na základe prijatia zálohovej platby vo výške 300€ . Zvyšok sa platí na mieste v hotovosti, alebo prevodom maximálne 2 dni pred začatím workshopu, t.j. najneskôr do 16.8.2020.

 • Vrátenie zálohy

Aby sme boli schopné zorganizovať tento workshop s Aidanom a Donom na Slovensku, potrebujeme si byť isté počtom účastníkov.
Prosím berte do úvahy, že kvôli týmto skutočnostiam je vaša záloha nevratná. Záloha je nevratná aj v prípade, ak sa nebudete schopní zúčastniť workshopu kvôli nepredvídateľným skutočnostiam.
Po konzultácii s nami môžete nájsť náhradného účastníka, ktorému pripíšeme vašu zálohu a miesto.

 • Zrušenie vašej účasti

Zrušenie účasti po 1. auguste: plná hodnota workshopu (600€)
Účastník, ktorý sa rozhodne nepokračovať vo workshope v hocijaký čas počas trvania workshopu nemá právo na finančnú náhradu.

 • Zrušenie workshopu zo strany organizátorov

V prípade, že by sa workshop nekonal pre nepredvídateľné skutočnosti, bude vám uhradená plná suma zálohy, ktorú ste zaplatili.

 • Platba ubytovania

Plná suma za ubytovanie a stravu sa platí na mieste v hotovosti.

S platbou zálohy súhlasíte s vyššie spomenutými podmienkami.

Kontakt

Andrea Bajnoková
+421 905 377 820
[email protected]
www.vlnazdravia.sk

***English version***

International Basic Gong Master Training in Slovakia is happening! Even though current worldwide situation crossed our initial plans, Don has prepared for you something even better. The opportunity to learn from two Gong Masters at one workshop. The teachers are Grand Gong Master Don Conreaux (86), and Gong Maestro Aidan McIntyre (71), Don´s fellow since 1993 and his right hand. Don and Aidan created the concept of 10-day Gong Master Training which has been happening in England for already 25 years. Together they have brought this training to Europe, Asia, North and South America and Australia. Combination of these two masters is a unique opportunity to learn from the best. Aidan will come in person to Slovakia and Don will be teaching online. We recorded a message for you which reveals more details:


 

From the left: Don Conreaux, Andrea Bajnoková, Eva Ružovičová and duo Tone of Life, Bratislava 2015

Don is a New York-based visionary and peacemaker. Following the way of of gong for more than 45 years he is one of the most experienced gong players worldwide. We met Don for the first time in 2014 during 9-day GMT in Poland. Following year, we invited him and duo Tone of Life to perform a Mysterium Tremendum Gong Concert for World Peace in Bratislava.  Since then we regularly participate at his events and we are deeply thankful for his perspectives and wisdom.

The Basic International Gong Master Training is aimed at:

all gong players who want to experience Don´s sacred sound teaching and strenghten the skill of gong playing as well as  for the beginners who want to dive into transformative power of the art of gong.

Language

Workshop is led in English with translation into Slovak/Czech language.

Teachers
Don Conreaux

His formal education included a Masters Degree in Theatre, and from 1952 – 1969 was a Director, Actor and Writer in Hollywood and New York city. Today in his 85th year he continues to teach the art and science of Sacred Geometry, divination, and designs World Peace Gong & Bell Gardens of which there are now six established Internationally. All are dedicated to the coming first day of World Peace, Planetary Cooperation in a world without violence for our children of the New Millennium.

Don originated:The Gong Yoga of Holistic Resonance, the title of Gong Master, Gong Therapy, The Gong Bath, The Gong Puja, Spiritual Free Jazz, and Songs and Concerts for Humanity.

His Way of the Gong writings include: Gongs of Our Solar System, Magnum Opus of the Gong 1 & 2, Music of Wholeness, Gong Essays, Sacred Geometry of Starhenge, The Universal Chiometer, and The Kriya Kundalini Gong Yoga Manual MEM.

Aidan McIntyre

Aidan met the gong in 1993 and it was a transformational experience to say the least.

From that moment on he has dedicated his life to sharing his experience and research with the World at large. The Singing Bowls came into his life at that same time and they became an integral addition to his work with the Gong. Living in the San Francisco Bay Area he was able to hone his skills whilst researching and experimenting with the effect of Therapeutic Sound. From that first meeting he and Don have become life-long friends and have travelled and worked together ever since.

This he shared working with children, those with Autism, retirees and many others. He has brought the Gong to retirement homes, hospitals, hospices, funerals and memorial services.  On a lighter note he has even played with a Bay Area Jazz Band.​When not on the road teaching, Aidan has a practice teaching individual students personally or via Skype and offers one-to-one gong therapy from his home in Gloucestershire.

Aidan is also the creator of the ‘Rotogong’ which is an attachment to the gong stand which enables one to rotate any gong 360 degrees whilst playing. „I believe that this creation will change the way the Gong is presented by the gong playing community and that it completely revolutionises the whole Gongbath experience both sonically and emotionally.“

Aidan is a generous teacher sharing his acquired wisdom.  He also likes sharing his large collection of Gongs, Antique Singing Bowls and Conch shells, sharing their origins and uses in Sound Therapy.

Supporting teachers

Gong Masters Andrea Bajnoková and Eva Ružovičová

Andrea and Eva are students and followers of Don´s teachings. They participate at international gong events, GMTs under the lead of experienced sound healers such as Don himself,  Tom Soltron and Abby del Sol (Tone of Life), or GongMuse Surana. They were part of the first Advanced Gong Master Training led by Don and Surana. They regularly invite world-renowned sacred sound experts and organise concerts, workshops with gongs and healing voice. In their Gong studio in Bratislava, Vlna zdravia, they do Gong Baths, teach the art of gong and lead all night Gong Pujas since 2014.

Workshop organization

Andrea Bajnoková and Eva Ružovičová, www.vlnazdravia.sk

Time plan

18.8.2020 (Tuesday)
beginning 9.30

22.8.2020 (Saturday)
workshop concludes after breakfast

Programm
 • Morning: teachings with Aidan
 • Before lunch: Gong bath for participants
 • Lunch and break
 • Afternoon: teachings with Aidan and free play
 • Dinner
 • After dinner: online teachings with Don
 • Evening: free gong play
Content
 • Gong consciousness
 • Philosophy and history of the gong
 • How to approach gong
 • Techniques of Gong Playing hand held gong and hanging gong
 • Gongs and singing bowls, on body use
 • Playing gong and conch shell in the nature (if weather allows)
 • How to lead individual Gong Therapy and group Gong Bath
 • Everyday Gong bath led by Aidan, Andrea and Eva
 • and many more

Don´s wish is to transmit as much knowledge, wisdom and truth as possible. It is his and our desire that every participant leaves inspired on his or her gong path. Every day of the workshop is very intense and we will touch many topics. Feel free to send us specific questions or areas of interest you would like to dive into. This is very unique opportunity to learn directly from Grand Gong Master and amazing person

We are long forward to spend time together!

Gongs

If possible, we ask participants to bring their own gongs, gong stands and mallets. If you own shruti box or other small instruments you are free to bring them with you. It is not a condition for participation to bring gong nor own a gong.
Gongs from Grotta Sonora and mallets from Olli Hess are available on spot for sale, click here to see available products.

Reservation

Please apply by sending an e-mail with your credentials (name, telephone number) to the e-mail address [email protected] . I answer within 48 hours maximum. If you haven´t heard from me in couple of days please contact me via whatsapp +421 905 377 820 or my personal e-mail [email protected] . Sometimes there are issues with international e-mail addresses.

Your spot is reserved upon paying your deposit.

Price of the workshop and deposit

Your spot is reserved upon receiving non-refundable deposit of 300€ :

 • Early Bird: deposit of 300€ paid by 31.5.2020 = 520€*
  In case we receive you deposit until 31.05.2020 you are eligible for Early Bird price of 520€. The rest of the amount, 220€ is paid in cash during the first days of the workshop.
 • Full price: deposit of 300€ paid after 1.6.2020 = 600€*
  In case we receive your deposit after 1.6.2020, the price of the workshop is 600€. The rest of the amount, 300€ is paid in cash during the first days of the workshop.

**We offer possibility to pay the deposit in 3 installments of 100€ during the period of January-August 2020

Venue

Place: Penzión Harmónia, Modra-Harmónia

Workshop is taking place in wonderful nature complex Penzión Harmónia, in small village Modra-Harmónia close to the capital Bratislava (approx. 40 minutes by car). The place is located in the area of Little Carpathians. The air around is known for its benefical effetcs on our health.

Parking is available. There are regular buses from Bratislava to Harmónia.

Accommodation and food:

5 days/4 nights accommodation in 2-bed shared room with private bathroom + full board (breakfast + lunch + dinner/ vegetarian option)

Accommodation in 2-bed room, 2 persons+ full board:…………………………….. 164€/per person

Accommodation in 2-bed room, 1 person + full board: …………………………….. 204€/per person
(this option is available only if there are enough rooms left)

Full price of accommodation is paid upon arrival. Possibility to pay on the sport ONLY by CASH.

*If you wish to stay one or more night before or after the workshop, please let us know.
**If there is somebody you wish to share room with, please let us know.

Payment terms

Number of participants is limited. Your spot is reserved upon receiving non-refundable deposit of 300€. The rest is paid in cash during the first day of the workshop.

 • Deposit refund

In order to invite Aidan and Don to  Slovakia to lead workshop we need to have certainty regarding attendance.
Please, take into consideration that for this reason your deposit is non-refundable.
If you can´t participate upon unforeseen circumstances, your deposit is non-refundable.
After consulting us, you are free to find substitute for yourself whom we will assign your deposit.

 • Cancellation of participation

Cancellation of participation after 1. August: full amount of workshop (600€)
Participant that decides to terminate at any time of workshop is not eligible to financial refund.

 • Cancellation of workshop by organizers

In case we need to cancel workshop due to unforeseen circumstances you will be refunded full amount of deposit paid.

 • Accommodation payment

Full amount for accommodation and full board is paid on the spot during the first day of the workshop in cash.

With your down payment you agree to the payment terms mentioned above.
Contact

Andrea Bajnoková
+421 905 377 820
[email protected]
www.vlnazdravia.sk