Vlnové pohyby

Nadchádzajúce udalosti Vlnových pohybov pre začiatočníkov

12. 7 Vlna v pohybe, radosť v pohybe (úvodný workshop, 2 hod.) prejsť na udalosť

25.-26.7 Ženské a mužské gestá (workshop pre začiatočníkov, rozdelený do 2 podvečerných častí) prejsť na udalosť

O Vlnových pohyboch

Ako funguje Systém celistvého vlnového pohybu?

Systém celistvého vlnového pohybu je postavený na základoch prastarých slovanských techník  s použitím telesnej vlny. Je založený na vedomom používaní nášho vnútorného potenciálu, ktorý je hlboko ukrytý v našich telesných štruktúrach – šľachách, svaloch a bunkách. Pokiaľ budeme s telom komunikovať jeho prirodzenou rečou prostredníctvom telesnej vlny, začneme byť v harmónii sami so sebou – a tým pádom i s okolitým svetom, ktorý je odrazom nášho vnútra.

Vibrácie – telesné vlny v rôznych formách –  ale vyžarovanie sú rôzne. Najpríjemnejšie pre človeka sú vibrácie lásky. Človek, ktorý se raduje, usmieva sa, v nás vzbuzuje čo najpriaznivejší dojem. Organizmu se také vibrácie páčia preto, lebo sa naladil na vyžarovanie lásky, súznie s nimi. V takýto moment harmonických vibrácií začne ľudský organizmus intenzívne uvoľňovať lástky, ktoré podporujú výmenu energie s prírodou, čo je zdraviu veľmi prospešné. Veď choroba je len narušenie prirodzeného vzájomného vzťahu človeka a okolitého sveta. Toto je jeden zo základných kameňov Vlnových pohybov.

Pohyb vo vlne je harmonický a prirodzený. Pri vedomom vykonávaní pomáha dosiahnuť duševnú rovnováhu, psychický kľud a prebudiť prirodzené ozdravujúce schopnosti tela.
Hlavným princípom Vlnových pohybov je vedomá harmonizácia uvoľnenia a napätia – harmonizácia ženskej (uvoľnenie) a mužskej (napätie) energie.
Pri pohybe v 3 rovinách telesnej vlny (sagitálna, horizontálna a frontálna), ktoré striedavo pracujú s uvoľnením a napätím, inými slovami so ženskou a mužskou energiou sa:

  • harmonizuje zdravie (napätie-uvoľnenie je v rovnováhe)
  • vylepšujú medziľudské vzťahy (vzájomné pôsobenie ženskej-mužskej energie)
  • zvyšuje elektrická aktivita mozgu, ktorá sa prispieva k úspechu v kariére

Autorom je ruský športový psychológ, sexuológ a majster bojových umení Nikolaj Kudrjašov.

Aké sú účinky Systému celistvého vlnového pohybu?

Používaním techník slovanskej gymnastiky s vlnovým princípom ozdravujeme telo a organizmus začína skvele zvládať všetky svoje vlnové fyziologické funkcie. Všetky sústavy organizmu ako nervová, kardiovaskulárna, či dýchacia začínajú pracovať podľa vlnových zákonov. Človek začína chápať, ako správny pohyb napomáha byť v súlade s okolitým svetom. Prichádza pocit dokonalej kondície svalov, myslenia a sily. Vo vlne sa harmonizujú myšlienky a pocity. Narastá sebaistota. Zvyšuje sa duševná sila. Dochádza k harmonickému vyladeniu vzťahov s ľuďmi. Efektívne jednanie prestáva byť nedosiahnuteľným snom. Dostaví sa vnútorný kľud, ktorý je dôsledkom poznania seba samého a svojho miesta v živote. Človek vidí okolo seba nové možnosti žitia. To všetko dohromady znamená začiatok nového, harmonického a teda aj šťastného života.

„Uvedom si svoje telo a zákony ktoré ho menia a spoznáš celý svet“, Nikolaj Kudrjašov, autor Vlnového pohybu.

Ako vznikol Systém celistvého vlnového pohybu?

Pozitívne účinky vibrácií na zdravotný stav človeka začal Nikolaj Kudrjašov, autor Systému, skúmať pred viac ako 20 rokmi. Nikolaj odpozoroval vlnu v prírode. Najprv tok vlny, potom pohyb zvierat, všade v prírode sa vyskytuje vlna. Jednoducho si tieto pohyby vyskúšal zopakovať a dosiahol blahodárne výsledky. Ako prvé sa dostavili liečebno ozdravné výsledky, pretože pohyb vo vlne nie je zlúčiteľný so stuhnutiami a blokmi v tele. Postupom času si uvedomil, že pomáhajú harmonizovať a účinkujú na všetky zložky života – zdravia, vzťahy, biznis a spiritualita.

Nikolaj Ivanovič Kudrjašov

je športový psychológ, autor niekoľkých systémov: Systém celistvého vlnového pohybu, Systém genderových pohybov tela a Systém vibračného boja alebo teta-boja. Je členom Moskovskej Akadémie štátnej a verejnej správy pri Prezídiu Ruskej federácie (Mokva), profesor Baltskej Pedagogickej Akadémie (Petrohrad), profesor a certifikátor Inštitútu intergratívnej psychológie, zakladateľ a člen Medzinárodnej asociácie transpersonálnej psychológie, spolupracovník Medzinárodnej akadémie imformatizácie (Moskva) a profesor Európskej akadémie integratívnej psychológie.