Gong workshop: prehĺbenie hry na gong (Bratislava)

Kedy:
20. apríl 2024 @ 10:00 – 17:00
2024-04-20T10:00:00+02:00
2024-04-20T17:00:00+02:00
Kde:
Atelíer pohybu a duše
Klincová 2136/35
821 08 Bratislava
Slovensko
Vstupné / Štartovné:
160€/osoba (pri platbe zálohy do 13.4. je suma 140€)
Kontakt:
Ingrid Bajnoková
+421 905 655 578

Prehĺbenie hry na gong je praktický workshop, kde sa naučíte pristupovať ku gongu rozmanitými prístupmi – konkrétnymi technikami, hru s flumie až po pokročilé prístupy vnímania gongu ako sprostredkovateľa energetického toku.

Čo sa naučíte počas Gong workshopu?
  • ako na nás vplýva zvuk gongu
  • prehĺbenie techník pri hraní na visiaci gong
  • hra s flumie/lýzatkami
  • novodobý význam jemnej hry na gong
  • pokročilé vnímanie gongu ako sprostredkovateľa toku energie
  • vyskúšate si rôzne typy gongov

Absolvovanie tohto kurzu je podmienkou pre účasť na ďalších pokročilých workshopoch (ako viesť gong kúpeľ, posvätná geometria, individuálna terapia s gongom…)

Čo si odnesiete z Gong workshopu?

Ďalší krok do sveta nekonečného potenciálu zvuku gongu. Tento workshop je pokračovaním po úvodnom workshope ako hrať na gong. Naučíte sa základy technických zručností, tak ako aj nové pohľady na hry na gong. Ak vás zvuk gongu očarí, tak môžete s nami na ceste s gongom pokračovať a naučiť sa ako viesť Gongové kúpele, individuálne terapie, hrať podľa posvätnej geometrie či začať používať svoj hlas.

Pre koho je tento workshop určený?
Tento workshop je určený najmä pre laikov a nadšencov gongu, ktorí majú chuť sa oboznámiť s týmto mystickým hudobným nástrojom aj z opačnej strany a preniknúť hlbšie do jeho vibrácií a tónov.
Je potrebné vlastniť gong?

Vlastniť ani priniesť gong nie je podmienkou. Budeme hrať na rôzne gongy od značiek Grotta Sonora, Gongland a Tone of Life. Na mieste budú gongy a paličky k zakúpeniu. Našu momentálnu ponuku nájdete tu.

Je potrebné mať hudobné vzdelanie alebo ovládať noty?
Absolútne nie! Nie je potrebná absolútne žiadna hudobná skúsenosť, ani iné znalosti v oblasti hudby aby ste sa naučili na gongu hrať. Kľúčom je aby ste si dovolili načúvať a stali sa jedno so zvukom.
Lektorka

Workshopom vás prevedie Gong Masterka Renáta Langová. Renkina cesta so zvukmi sa začala cez terapeutické ladičky a tibetské misky. Najviac jej prirástol k srdcu gong, s ktorým sa zoznámila v roku 2017 a ako sa hovorí, bola to láska na prvé počutie. Postupne sa vzdelávala vo všetkých spomenutých oblastiach formou kurzov, workshopov a tréningov u Andrei Bajnokovej, Evi Ružovičovej, či Claudia Salinasa. Hre na gong sa aktívne venuje 2 roky, hlavne na verejných stretnutiach – Gong kúpeľoch a zároveň je gong neoddeliteľnou súčasťou jej pedagogickej praxe. Renka je aktívnou súčasťou tímu Vlna zdravia od roku 2022.

Gong Academy

Gong Academy je komplexné vzdelávanie v hre na gong od základov až po veľmi pokročilé kurzy, v podobe online a offline aktivít. Naším cieľom je naučiť vás ako pristupovať ku gongu na vedomej úrovni a plne využívať jeho potenciál rôznymi spôsobmi. Viac o Gong Academy si prečítate v sekcii udalosti, kliknutím sem.

Aký je rozdiel medzi online tréningom a živým workshopom?

Online tréning slúži ako teoretický základ k živým workshopom, dôraz sa kladie na domácu prax a samoštúdium jednotlivých tém.

Na živom workshope sa venujeme primárne praxi a všetkému, čo sa cez online nedá preniesť (hranie v dvojiciach, v skupine, pokročilá tvorba gong kúpeľa, atď).

Kombinácia online a offline udalostí je v tejto dobe najlepšou voľbou. Považujeme za veľmi prínosné možnosť kontinuálne sa venovať hre na gong doma, a na druhej strane osobne zažiť transformačnú silu gongov v skupine a vzájomne sa obohacovať.

Časový plán a program

Dátum: 20.4.2024
Čas: 10.00 – 17.00
Miesto: Ateliér pohybu a duše, Klincova 35, Bratislava-Ružinov
(vchod je od ulice od Lidla, pri vchode stlačíte zvonček č.2 a po otvorení vyjdete na 2. poschodie)

Príspevok

Pre rezerváciu miesta je nutné uhradiť zálohu vo výške 60€ na č.ú. SK3083300000002801294757 (Fio banka). Do poznámky uveďte vaše meno + Gong workshop.

  • 140€ = pri úhrade zálohy do 13.4.2024
  • 160€ = pri úhrade zálohy po 14.4.2024
Prihlásenie

Na e-mailovej adrese info@vlnazdravia.sk

Kontakt

Ingrid Bajnoková
info@vlnazdravia.sk
(SK) +421 0905 655 578

Vydajte sa na dobrodružnú cestu s gongom!
Teší sa na vás tím Vlna zdravia