Čo je gong?

Gong je jeden z najstarších hudobných nástrojov na svete. Jeho názov je odvodený od zvuku, ktorý vydáva „ongongongong“. Vibrácie zvuku gongu vytvárajú takzvaný posvätný priestor zvuku, kde účastníci môžu na vlastnom tele precítiť „živé“ vibrujúce tóny.

Účinky gongu

Tóny gongu uvoľňujú myseľ a tým vytvárajú meditatívny stav. Práve zmenou stavu vedomia, ktorá prechádza z beta, alfa do theta či delta hladiny poskytujú vibrácie gongu celostný efekt na celé naše bytie. Vo všeobecnosti zvuky gongu znižujú stav stresu, a pomáhajú sa stretnúť so samým sebou v hlbokom uvoľnení.

Ozdravný účinok: hĺbkové uvoľnenie tela dovoľuje odstraňovanie a rozpúšťanie blokov. Pravidelné „kúpanie sa“ vo vibráciách zvuku, ktoré prechádzajú všetkými našimi bunkami, prináša omladenie organizmu. Zlepšuje sa metabolizmus, pretože nalepený „bunkový“ odpad sa môže prostredníctvom vibrácie uvoľniť do systému a odísť z tela. Zlepšujú sa cyklické funkcie ako lymfatický tok, krvný obed či nervový systém.

Emočný a psychický účinok: počas Gong kúpeľa môže človek zažiť mnoho rôznych emócií, či dokonca strachov, ktoré sú stimulované jednotlivými zvukmi. Napriek tomuto priebehu, keď vibrácie gongu utíchnu, každý účastník popisuje stav hlbokého vnútorného pokoja.

Duchovný účinok: Gong kúpeľ je zároveň aj duchovným zážitkom, práve preto že prináša pocity jednoty, oslobodenia sa a vnútorného mieru. Účastníci často popisujú stav rozšíreného stavu vedomia. Okrem iného gong sa po stáročia používa v mnohých kultúrach počas spirituálnych osláv a ceremónii.

Príďte si užiť blahodárne vibrácie gongov

v Prahe

pravidelná Gongová lázeň

v Bratislave

Gong kúpeľ, workshopy, koncerty a iné

Gong kúpeľ

priebeh a účinky

Ako prebieha Gong kúpeľ?

Spojenie „Gong kúpeľ“ znamená, že sa kúpete vo vlnách zvuku a je istou formou terapie zvukom. Je to čisto relaxačný zážitok.  Len pre ujasnenie, v procese sa nepoužíva žiadna voda. Celý proces trvá približne 60 minút, z toho je 45 minút hra na gongu. Na začiatku a konci sa používajú iné nástroje, aby sa človek buď zrelaxoval (začiatok), alebo pomaly prebudil (koniec). Počas Gong kúpeľa ležíte alebo sedíte v pohodlnej pozícii, zavriete si oči a relaxujete. Ideálne je byť v teple, a mať prikryté oči, aby ste sa vedeli čo najlepšie uvoľniť. Každý Gong kúpeľ zakončujeme takzvaným Univerzálnym pozdravom. Viac sa o tomto krásnom geste dozviete tu.

Univerzálny pozdrav

indiánsky pozdrav prinášajúci mier a lásku

Posolstvo zmierenia a harmónie na Zemi.

Univerzálny pozdrav je mimoriadne dôležitou súčasťou našej práce. Používame po ukončení každej jednej aktivity, ktorú organizujeme vrámci projektu Vlna zdravia. Bol vytvorený náčelníkmi indiánskych kmeňov, aby pomáhal nastoliť harmóniu medzi jednotlivcami aj skupinami, bez ohľadu na kultúru, náboženstvo, alebo politické vedomie. Všetky gestá (aj bez slov) vyjadrujú, že človek prichádza v mieri. Je adoptovaný ako oficiálny pozdrav organizácie The Children of the United Nations (Deti Spojených národov).  S radosťou sme sa ho naučili od nášho učiteľa gongu a Grand gong majstra Dona Conreaux.

 

Naučte sa hrať na gongu

Workshopy a vzdelávanie

Pravidelne organizujeme Gong workshopy pre tých, ktorí majú záujem sa oboznámiť s týmto mystickým nástrojom. Naučíte sa techniky ako hrať na gong, ako k nemu pristupovať či ako viesť Gong kúpeľ.

najbližší workshop:
mar
20
So
10:00 Gong Puja: workshop a celovečern… @ upresníme čoskoro
Gong Puja: workshop a celovečern… @ upresníme čoskoro
mar 20 @ 10:00 – mar 21 @ 9:30
Gong Puja: workshop a celovečerné ponorenie do vibrácií gongov @ upresníme čoskoro | Modra | Bratislavský kraj | Slovensko
Čo je Gong Puja? [číta sa Gong Pudža ] noc pokoja a transformácie ako 10 gong kúpeľov za sebou prenesiete do 4tej dimenzie časopriestoru Tí, ktorí ste túto veľkolepú udalosť ešte nezažili, predstavte si 10, 45 minutových gong kúpeľov za sebou. Yogi Bhajan poprosil nášho učiteľa Dona Conreaux aby vyvinul puju ako priestor pre hlbokú transformáciu, posilňujúci zdravie. Teraz sa konajú všade možne po svete, aby ľudia mohli spolu zdielať noc mieru a transformácie. Je určená pre každého, kto chce … read more

Vyberte si svoj gong

Gongy a príslušenstvo najvyššej kvality

Ponúkame kvalitné gongy značky Grotta Sonora a Gongland aj s kompletným príslušenstvom (paličky, tašky a stojany na gong). S výberom vám poradíme, a všetky nástroje na sklade si môžete osobne vyskúšať v Bratislave alebo v Prahe. Okrem gongov u nás nájdete aj zvonkohry či spievajúce misky.

Pre ponuku gongov a nástrojov, kliknite sem.