Kalendár

Kalendár aktivít v Českej republike, klik sem.
Filter udalostí, kliknite na položku Kategórie a vyberte si aktivity o ktoré máte záujem.

okt
8
Pi
Gong workshop: hranie podľa posvätnej geometrie ZLATÝ REZ (Praha) @ Výhledna
okt 8 @ 17:00 – okt 10 @ 12:00

Majster hrania na gong je ten, ktorý naplno rozumie gongu a používa jeho potenciál pre prínos ostatných.

Gong Academy

Gong Academy je komplexné vzdelávanie v hre na gong od základov až po veľmi pokročilé kurzy, v podobe online a offline aktivít. Naším cieľom je naučiť vás ako pristupovať ku gongu na vedomej úrovni a plne využívať jeho potenciál rôznymi spôsobmi. Viac o Gong Academy si prečítate v sekcii udalosti, kliknutím sem.

Aký je rozdiel medzi online tréningom a živým workshopom?

Online tréning slúži ako teoretický základ k živým workshopom, dôraz sa kladie na domácu prax a samoštúdium jednotlivých tém.

Na živom workshope sa venujeme primárne praxi a všetkému, čo sa cez online nedá preniesť (hranie v dvojiciach, v skupine, pokročilá tvorba gong kúpeľa, atď).

Kombinácia online a offline udalostí je v tejto dobe najlepšou voľbou. Považujeme za veľmi prínosné možnosť kontinuálne sa venovať hre na gong doma, a na druhej strane osobne zažiť transformačnú silu gongov v skupine a vzájomne sa obohacovať.

Hranie podľa posvätnej geometrie

Gong funguje ako „sezam otvor sa“: keď ho vieme správne používať tak nás vnesie do vnútorného priestoru kde nastáva preprogramovanie na najhlbšej úrovni. Hranie na gongu podľa matematických vzorcov, z ktorých je stvorený celý vesmír je akési vytvorenie nového jazyka zvuku, ktorý je zakódovaný v samotnej štruktúre gongu.  Je jedným z pokročilých spôsobov ako pristupovať ku gongu tak, aby sme boli schopní načrieť do hlbšej komunikácie presahujúcej zjavnú hudobnú podstatu gongu.

Teraz nastal ten čas začať hrať na gong vedome!

Workshop naživo: hranie podľa posvätnej geometrie

Workshop s témou „Zlatý rez“ je jedným zo série udalostí naživo, kde sa venujeme hraniu podľa posvätnej geometrie. Techník ako pristupovať ku gongu na tejto pokročilej úrovni je mnoho, a preto sme sa rozhodli im venovať dostatok času v podobe niekoľkých zážitkových víkendových workshopov. Sila hrania v skupine, intenzívna prax a pochopenie súvislostí, ktoré sa dajú zažiť v prítomnosti viacerých gongov a hráčov je nadmieru obohacujúci až transformačný zážitok.

Pre koho je tento tréning určený?

Pre všetkých, ktorý majú základné skúsenosti s hraním na gong (napr. ako pristupovať ku gongu, základné techniky hrania na gong, atď.). Ak vám chýbajú základy hrania na gong, tak vám odporúčame zúčastniť sa gong tréningu pre začiatočníkov, ktorý pokrýva práve tieto témy.

Domáca príprava

Každý účastník dostane prístup k prípravnému videu, kde nájdete úvod do hrania na gong podľa posvätnej geometrie. Odporúčame podľa tohto videa začať domácu prax s hraním podľa čísla 9. Na živom workshope sa budeme venovať primárne rôznym skupinovým zážitkovým technikám s hraním na gong. Čím prídete pripravenejší, tým si viac odnesiete 🙂

Čo vám prinesie tento workshop?
  1. Počas kurzu sa naučíte ako hrať na gong podľa posvätnej geometrie ZLATÉHO REZU, množstvo skupinových ako aj individuálnych techník ako hrať na gong úplne inak: vedomejšie, krajšie, sofistikovanjšie, muzikálnejšie.
  2. Zažijete transformačnú silu hrania podľa posvätnej geometrie v skupine na rôznych gongoch od svetových značiek (Grotta Sonora, Tone of Life, Gongland)
  3. Zažijete Gong kúpeľ podľa posvätnej geometrie
Témy, ktorým sa budeme venovať
  • Gong ako eneafón, hranie podľa čísla 9
  • Vytvorenie novej úrovne komunikácie medzi hráčom a gongom podľa posvätnej geometrie
  • Význam Zlatého rezu v hre na gong
  • Spoznávanie Skrytého kódu gongu (Hidden Gong Code) v matematickom rade Zlatého rezu
Časový plán a program

Dátum: 08. – 10.10.2021
Miesto: Výhledna, Zdejcina (Beroun)
Čas: začíname v piatok o 17.00 a končíme v nedeľu 11.30

Lektorka

Andrea Bajnoková

Miesto konania

Výhledna

Pre túto špeciálnu udalosť sme vybrali čarovné miesto s názvom Výhledna, ktorá hľadí zo severného kopca na rieku Berounku a je v bezprostrednej blízkosti jedného z najvýznamnejších keltských oppid na území Čiech. Ubytovanie je v samostatných izbách s dvojposteľou a kúpeľňou. Stravu si zabezpečíme sami podľa našich potrieb, v prípade priaznivého počasia si budeme na večeru grilovať. Miesto sa nachádza približne 30 min od Prahy a je súčasťou rodinného ranču JOJOranch, kde mimochodom majú aj pojazdnú kaviareň s výbornou kávou a občerstvením JOJOkava. Viac o Výhledne nájdete tu: vyhledna.cz

Príspevok

Kurz

➡️ 5.300 kč / osoba
➡️ 4.800 kč / pre účastníkov online gong tréningu

Ubytovanie a strava

➡️ubytovanie: 1.000 kč/osoba
➡️strava: cca 600 kč (rozpočítame podľa nákladov)

Pre potvrdenie miesta je nutné uhradenie zálohy vo výške 2.300 kč vopred prevodom na účet.

Prihlásenie

Na e-mailovej adrese [email protected]

Vydajte sa na dobrodružnú cestu s gongom!
Teší sa na vás,
Andrea Bajnoková