O gongu

Čo je gong?

Gong je jeden z najstarších hudobných nástrojov na svete. Jeho názov je odvodený od zvuku, ktorý vydáva „ongongongong“. Vibrácie zvuku gongu vytvárajú takzvaný posvätný priestor zvuku, kde účastníci môžu na vlastnom tele precítiť „živé“ vibrujúce tóny.

Príďte si užiť blahodárne vibrácie gongov

v Prahe

pravidelná Gongová lázeň

v Bratislave

Gong kúpeľ, workshopy, koncerty a iné

Účinky gongu

Tóny gongu uvoľňujú myseľ a tým vytvárajú meditatívny stav. Práve zmenou stavu vedomia, ktorá prechádza z beta, alfa do theta či delta hladiny poskytujú vibrácie gongu celostný efekt na celé naše bytie. Vo všeobecnosti zvuky gongu znižujú stav stresu, a pomáhajú sa stretnúť so samým sebou v hlbokom uvoľnení.

Ozdravný účinok: hĺbkové uvoľnenie tela dovoľuje odstraňovanie a rozpúšťanie blokov. Pravidelné „kúpanie sa“ vo vibráciách zvuku, ktoré prechádzajú všetkými našimi bunkami, prináša omladenie organizmu. Zlepšuje sa metabolizmus, pretože nalepený „bunkový“ odpad sa môže prostredníctvom vibrácie uvoľniť do systému a odísť z tela. Zlepšujú sa cyklické funkcie ako lymfatický tok, krvný obed či nervový systém.

Emočný a psychický účinok: počas Gong kúpeľa môže človek zažiť mnoho rôznych emócií, či dokonca strachov, ktoré sú stimulované jednotlivými zvukmi. Napriek tomuto priebehu, keď vibrácie gongu utíchnu, každý účastník popisuje stav hlbokého vnútorného pokoja.

Duchovný účinok: Gong kúpeľ je zároveň aj duchovným zážitkom, práve preto že prináša pocity jednoty, oslobodenia sa a vnútorného mieru. Účastníci často popisujú stav rozšíreného stavu vedomia. Okrem iného gong sa po stáročia používa v mnohých kultúrach počas spirituálnych osláv a ceremónii.

Ako prebieha Gong kúpeľ?

Spojenie „Gong kúpeľ“ znamená, že sa kúpete vo vlnách zvuku a je istou formou terapie zvukom. Je to čisto relaxačný zážitok.  Len pre ujasnenie, v procese sa nepoužíva žiadna voda. Celý proces trvá približne 60 minút, z toho je 45 minút hra na gongu. Na začiatku a konci sa používajú iné nástroje, aby sa človek buď zrelaxoval (začiatok), alebo pomaly prebudil (koniec). Počas Gong kúpeľa ležíte alebo sedíte v pohodlnej pozícii, zavriete si oči a relaxujete. Ideálne je byť v teple, a mať prikryté oči, aby ste sa vedeli čo najlepšie uvoľniť. Každý Gong kúpeľ zakončujeme takzvaným Univerzálnym pozdravom. Viac sa o tomto krásnom geste dozviete tu.

Naučte sa hrať na gongu

Pravidelne organizujeme Gong workshopy pre tých, ktorí majú záujem sa oboznámiť s týmto mystickým nástrojom. Naučíte sa techniky ako hrať na gong, ako k nemu pristupovať či ako viesť Gong kúpeľ.

najbližší workshop:
nov
21
So
10:00 Gong workshop: prax a teória hry… @ Anima Centrum
Gong workshop: prax a teória hry… @ Anima Centrum
nov 21 @ 10:00 – nov 22 @ 17:00
Gong workshop: prax a teória hry na gong @ Anima Centrum | Bratislavský kraj | Slovensko
*Garantujeme vrátenie zálohy v prípade, že sa udalosť nebude konať kvôli štátnym nariadeniam. Hra na mystický gong: prax a teória o liečivom zvuku v Čo sa naučíte počas Gong workshopu? úvod do filozofie gongu komunikácia s gongom základné techniky pri hraní na gongu vyskúšate si rôzne typy gongov Pre koho je Gong workshop určený? Tento workshop je určený najmä pre laikov a nadšencov gongu, ktorí majú chuť sa oboznámiť s týmto mystickým starovekým hudobným nástrojom aj z opačnej strany a … read more

Vyberte si svoj gong

U nás si viete zakúpiť kvalitné gongy značky Grotta Sonora aj s kompletným príslušenstvom (paličky od nemeckej firmy Olli Hess, tašky a stojany na gong).

GongMasters

Všetkými gongovými aktivitami vás prevedú skúsené Gong majsterky a terapeutky Andrea Bajnoková a Eva Ružovičová. Prešli niekoľkými intenzívnymi výcvikmi u Dona Conreaux, Toma Soltrona a Abby del Sol či GongMuse Surana. Zúčastnili sa na prvom Advanced Gong Master Training na svete pod vedením Dona a Surany. Na Slovensko pravidelne prinášajú svetové špičky z oblasti liečivého zvuku, organizujú Gong koncerty a workshopy s gongami či liečivým hlasom. Vo svojom centre Vlna zdravia v Bratislave a iných mestách na Slovensku pravidelne organizujú Gong kúpeľ, Gong workshop či Gong Puja – celonočné ponorenie do vibrácií gongov.

Tieto spoločnosti s nami spolupracujú

Prídeme k vám! Pre ponuku služieb kliknite sem.