Hojnosť radosti

„Úsmev, úsmev, to je šanca premenená…“ napísali dve klientky hneď po sebe ako reakciu na tento článok. Je to tak. Nestojí nič, a dokáže zmeniť život.
Spln v polke novembra spustil pre mňa celú hŕbu zaťažkávajúcich skúšok. Ako som počúvala ľudí okolo seba, tak som nebola jediná. Už dávno som nezažila tak ťažké dni, a tak ťažký pocit tela.

Bola som uviaznutá v kope situácií, ktoré som nevedela vyriešiť. Vytiahla som z vrecka všelijaké techniky a pomôcky, chvíľku dobre a potom znova. Bum po hlave!
 
Už som sa cítila ako zakliata princezná. Nič sa nedarilo.
 
Zrazu som si spomenula na múdrosť Nikolaja Kudrjašova: hojnosť radosti prináša radosť z hojnosti!

Hneď na to prišla Evička, ktorá všetkým nakázala aby sa skúsili len tak usmievať. Taký jemný femme fatale úsmev.

Foto archív Andrea Bajnoková

 
Prvý deň to bola s tým úsmevom makačka. Ani som netušila, že sa toľko mračím a šrotím jednu myšlienku za druhou. Povedala som si: „dosť! Aj tak sa len točíš v jednom kruhu!“ Všetky povinnosti som odložila. Vedela som, že pokiaľ necítim vnútornú ľahkosť, veci pôjdú opačným smerom.
 
Tak som sa začala usmievať, stále, bez dôvodu. Tak príjemne a hrejivo. A opakovala som si hojnosť radosti! Zrazu to prišlo! Akoby ma pobozkal môj princ a kliatba odišla. Pocit ľahkosti. Vnútorného kľudu a takého „šimrania“. Veci sa začali otáčať. Naskočila som opäť na svoju vlnu.
 
Vyskúšajte sa aj vy usmievať bez dôvodu. A ešte k tomu pridajte uvoľnený jazyk, tak aby spokojne ležal za zadnými zubami. Spravte si niekoľkodňový experiment. Len upozorňujem, že sa treba usmievať naozaj poctivo, aby to fungovalo!

Andrea Bajnoková

Certifikovaná lektorka Systému celistvého vlnového pohybu, gong majsterka, životná koučka a nadšená užívateľka esenciálnych olejov. Spoluzakladateľka centra Vlna zdravia v Bratislave.