Kalendár

Kalendár aktivít v Českej republike, klik sem.
Filter udalostí, kliknite na položku Kategórie a vyberte si aktivity o ktoré máte záujem.

aug
18
Ut
International Basic Gong Master Training s Donom Conreaux @ Penzión Harmónia
aug 18 @ 9:00 – aug 22 @ 10:00
***for English version scroll down***

Don Conreaux (86), Grand Gong Majster prichádza na Slovensko! Don má svoju základňu v New Yorku a učením gongu sa zaoberá viac ako 45 rokov. Prvý krát navštívil Don Slovensko počas euróspkeho turné Mysterium Tremendum, kde na naše pozvanie odohral spolu s Tone of Life nezabudnuteľný Gong koncert pre svetový mier. V auguste 2020 odučí 5-dňový medzinárodný Gong Master tréning (International Gong Master Training).

Don Conreaux a Mysterium Tremendum, Bratislava 2015

Don už roky cestuje po celom svete, kde odovzdáva svoju múdrosť vizionára a mierotvorcu prostredníctvom gongov. Je jedným z najskúsenejších gong hráčov na svete. Možnosť sa od neho učiť je nezaplatiteľná a v každom ohľade obohacujúca. S Donom sme sa prvý krát zoznámili v roku 2014 na 9-dňovom Gong Master Tréningu (GMT) v Poľsku. Od vtedy sme sa zúčastnili niekoľkých medzinárodných GMT pod jeho vedením a vďačíme mu za nové perspektívy a informácie ako pristupovať ku gongu.

Pre koho je určený International Basic Gong Master Training?

International Basic Gong Master Training (Medzinárodný Základný Gong Master Tréning) je vhodný pre všetkých, ktorí chcú zažiť Donov jedinečný prístup a upevniť si svoje zručnosti. Tento workshop je taktiež vhodný pre tých, ktorí sa chcú s gongom oboznámiť a sú na začiatku svojej cesty.

Jazyk

Workshop je vedený primárne v angličtine s tlmočením do slovenčiny/češtiny.

Lektori
Don Conreaux

Don vyštudoval univerztné štúdium v odbore Divadlo, a v rokoch 1952 – 1969 pôsobil ako režisér, herec a spisovateľ v Hollywoode a v New Yorku. Dnes, aj v jeho 85-tich rokoch pokračuje v učení posvätnej geometrie, dizajnuje záhrady za svetový mier (World Peace Gong & Bell Gardens).

Je autorom rôznych smerov a odvetví týkajúcich sa gongu: Gong jóga holistickej rezonancie (The Gong Yoga of Holistic Resonance), titul Gong Master, Gong Terapia, Gong kúpeľ (the Gong Bath), Gong Puja, Spiritual Free Jazz, a piesne a koncerty pre ľudstvo. (Songs and Concerts for Humanity).

Napísal niekoľko diel na tému Gongu: Gongs of Our Solar System, Magnum Opus of the Gong 1 & 2, Music of Wholeness, Gong Essays, Sacred Geometry of Starhenge, The Universal Chiometer, and The Kriya Kundalini Gong Yoga Manual MEM.

Pomocné lektorky

Gong Masters Andrea Bajnoková a Eva Ružovičová

Andrea a Eva prešli niekoľkými intenzívnymi výcvikmi u Dona Conreaux, Toma Soltrona a Abby del Sol. Zúčastnili sa na prvom Adnced Gong Master Training na svete pod vedením Dona a GongMuse Surana (Mojca Morya Malek). Na Slovensko pravidelne prinášajú svetové špičky z oblasti liečivého zvuku, organizujú Gong koncerty a workshopy s gongami či liečivým hlasom. Vo svojom centre Vlna zdravia v Bratislave a iných mestách na Slovensku pravidelne organizujú Gong kúpeľ, Gong workshop či Gong Puja.

Organizácia workshopu

Andrea Bajnoková a Eva Ružovičová, www.vlnazdravia.sk

Časový plán

18.8.2020 (utorok)
začiatok 9.30

22.8.2020 (sobota)
končíme raňajkami

Obsah
 • Techniky hry na visiaci gong a ručný gong
 • Gong kúpeľ
 • Gong conscioussness (vedomie gongu)
 • Filozofia a história gongu
 • Magnum Opus of the Gong
 • Hranie v prírode (ak počasie dovolí)
 • Spiritual free jazz
 • Spev so shruti a iné

Z noci 21. (piatok) na noc 22.8. (sobota) sa koná Gong Puja – celonočné ponorenie do vibrácií gongov – počas ktorej si zahrajú všetci účastníci Gong Master Training. Je to magická noc transformácie, regenerácie a prenesenia sa do inej dimenzie časopriestoru.

Donove prianie je preniesť počas workshopov čo najviac vedomostí, múdrosti a pravdy. Je jeho a našou túžbou, aby si každý účastník odniesol plnohodnotné poznatky a odchádzal inšpirovaný na ďalšej ceste s gongom. Každý deň workshopu je veľmi intenzívny a dotkneme sa mnohých tém. Neváhajte nám ich zaslať dopredu špecifické otázky či témy, ktoré vás zaujímajú.  Toto je jedinečná príležitosť učiť sa priamo od Grand Gong Majstra a samozrejme veľmi vzácnej osobnosti.

Tešíme sa na spoločný čas strávený spolu s vami!

Gongy

Prosíme účastníkov, aby si so sebou priniesli gongy, stojany a paličky (ak je to možné). Ak vlastníte shruti box alebo iné nástroje, budeme rady ak ich prinesiete so sebou. Na workshope sú k dispozícii (ak k zakúpeniu) gongy od talentovaných talianskych výrobcov Grotta Sonora.

Rezervácia

Vaše miesto si rezervujete zaslaním vašich údajov (meno, telefónne číslo) na e-mail  [email protected] .

Vaše miesto je záväzne rezervované po prijatí zálohy na účet.

Počet miest je obmedzený. Odporúčame si miesto rezervovať dostatočne dopredu.

Cena workshopu a záloha

Pre rezerváciu miesta je nutná platba nevratnej zálohy vo výške 300€ :

 • Early Bird (skorá platba) záloha vo výške 300€ uhradená do 31.5.2020 = 520€*
  V prípade, že uhradíte zálohu vo výške 300€ do 31.5.2020 tak máte nárok na zvýhodnenú Early Bird cenu 520€, zvyšných 220€ sa hradí v hotovosti v deň začatia workshopu.
 • Plná suma záloha vo výške 300€ uhradená po 1.6.2020 = 600€
  V prípade, že uhradíte zálohu vo výške 300€ po 1.6.2020 je cena 600€, zvyšných 300€ sa hradí v hotovosti v deň začatia workshopu.

**V prípade potreby je možné zálohu zaplatiť v 3-splátkach v hodnote 100€ v priebehu januára-augusta 2020.

Miesto konania, ubytovanie a strava

Miesto: Penzión Harmónia, Modra-Harmónia

Workshop sa koná v prekrásnom komplexe Penziónu Harmónia, v Modre-Harmónii neďaleko od Bratislavy (cca 40 min. cesta autom). Miesto sa nachádza v oblasti Malých Karpát a vzduch v okolí Harmónii je známy svojimi priaznivými účinkami na zdravie človeka.
V objekte je možné parkovať. Do dediny pravidelne chodí prímestská autobusová doprava.

Ubytovanie:

5 dní/4 noci ubytovanie na dvojlôžkových izbách s vlastnou kúpeľňou + plná penzia (raňajky + obed + večera / možnosť zvoliť vegetariánsku stravu)

Ubytovanie na 2-lôžkovej izbe, 2 osoby: …………………………….. 164€/osoba

Ubytovanie na 2-lôžkovej izbe, 1 osoba: …………………………….. 204€/osoba
(len v prípade, že zostane dostatočný počet voľných izieb)

Plná suma za ubytovanie sa platí na mieste, je možnosť platby kartou alebo v hotovosti.

*Je možnosť si rezervovať ubytovanie deň pred a po workshope, prípadne aj viacero dní. Ak by ste o túto možnosť mali záujem, kontaktujte nás prosím vopred.
**Prosím napíšte nám dopredu ak sa účastníte workshopu s niekým, koho poznáte a máte záujem zdieľať izbu.

Podmienky platby

Počet účastníkov je limitovaný. Vaše miesto je rezervované na základe prijatia zálohovej platby vo výške 300€ . Zvyšok sa platí na mieste v hotovosti, alebo prevodom maximálne 2 dni pred začatím workshopu, t.j. najneskôr do 16.8.2020.

 • Vrátenie zálohy

Aby sme boli schopné zorganizovať tento workshop a pozvať Dona na Slovensko potrebujeme si byť isté počtom účastníkov.
Prosím berte do úvahy, že kvôli týmto skutočnostiam je vaša záloha nevratná. Záloha je nevratná aj v prípade, ak sa nebudete schopní zúčastniť workshopu kvôli nepredvídateľným skutočnostiam.
Po konzultácii s nami môžete nájsť náhradného účastníka, ktorému pripíšeme vašu zálohu a miesto.

 • Zrušenie vašej účasti

Zrušenie účasti po 1. auguste: plná hodnota workshopu (600€)
Účastník, ktorý sa rozhodne nepokračovať vo workshope v hocijaký čas počas trvania workshopu nemá právo na finančnú náhradu.

 • Zrušenie workshopu zo strany organizátorov

V prípade, že by sa workshop nekonal pre nepredvídateľné skutočnosti, bude vám uhradená plná suma zálohy, ktorú ste zaplatili.

 • Platba ubytovania

Plná suma za ubytovanie sa platí na mieste, je možnosť platby kartou alebo v hotovosti.

S platbou zálohy súhlasíte s vyššie spomenutými podmienkami.

Kontakt

Andrea Bajnoková
+421 905 377 820
[email protected]
www.vlnazdravia.sk

***English version***

Don Conreaux (86), Grand Gong Master is Coming to Slovakia! Don is New York-based and travels around the world to pass on his wisdom and gong teachings. He visited Slovakia for the first time in 2015 during European Tour Mysterium Tremendum. Don, duo Tone of Life and us delivered unforgettable Gong concert for World peace. In august 2020 he will teach 5-day International Gong Master Training.

Don Conreaux a Mysterium Tremendum, Bratislava 2015

Don is visionary and peacemaker. He is one of the most experienced gong players worldwide. The opportunity to participate at his training is priceless and absolutely enriching. We met Don for the first time during 9-day GMT in Poland. Since then we regularly participate at his events and we are deeply thankful for his perspectives and wisdom.

The Basic International Gong Master Training is aimed at all gong players who want to experience Don´s sacred sound teaching and strenghten the skill og gong playing. this workshop is also ideal for the beginners who want to dive into transformative power of the art of gong.

Language

Workshop is led in English with translation into Slovak/Czech language.

Teachers
Don Conreaux

His formal education included a Masters Degree in Theatre, and from 1952 – 1969 was a Director, Actor and Writer in Hollywood and New York city. Today in his 85th year he continues to teach the art and science of Sacred Geometry, divination, and designs World Peace Gong & Bell Gardens of which there are now six established Internationally. All are dedicated to the coming first day of World Peace, Planetary Cooperation in a world without violence for our children of the New Millennium.

Don originated:The Gong Yoga of Holistic Resonance, the title of Gong Master, Gong Therapy, The Gong Bath, The Gong Puja, Spiritual Free Jazz, and Songs and Concerts for Humanity.

His Way of the Gong writings include: Gongs of Our Solar System, Magnum Opus of the Gong 1 & 2, Music of Wholeness, Gong Essays, Sacred Geometry of Starhenge, The Universal Chiometer, and The Kriya Kundalini Gong Yoga Manual MEM.

Supporting teachers

Gong Masters Andrea Bajnoková and Eva Ružovičová

Andrea and Eva are students and followers of Don´s teachings. They participate at international gong events, GMTs under the lead of experienced sound healers such as Don himself,  Tom Soltron and Abby del Sol (Tone of Life), or GongMuse Surana. They were part of the first Advanced Gong Master Training led by Don and Surana. They regularly invite world-renowned sacred sound experts and organise concerts, workshops with gongs and healing voice. In their Gong studio in Bratislava, Vlna zdravia, they do Gong Baths, teach the art of gong and lead all night Gong Pujas since 2014.

Workshop organization

Andrea Bajnoková and Eva Ružovičová, www.vlnazdravia.sk

Time plan

18.8.2020 (Tuesday)
beginning 9.30

22.8.2020 (Saturday)
workshop concludes after breakfast

Content
 • Techniques of Gong Playing hand held gong and hanging gong
 • Gong bath
 • Gong consciousness
 • Philosophy and history of the gong
 • Magnum Opus of the Gong
 • Playing gong in the nature (if weather allows)
 • Spiritual free jazz
 • Singing with shruti
 • and many more

During the night from 21st to 22nd Gong Puja with take place. Gong Puja is all night immersion into gong vibrations initiated by Don Conreaux. It is a night of deep regeneration, healing and celebration. All of the GMT participants will take part in playing during the night.

Don´s wish is to transmit as much knowledge, wisdom and truth as possible. It is his and our desire that every participant leaves inspired on his or her gong path. Every day of the workshop is very intense and we will touch many topics. Feel free to send us specific questions or areas of interest you would like to dive into. This is very unique opportunity to learn directly from Grand Gong Master and amazing person

We are long forward to spend time together!

Gongs

If possible, we ask participants to bring their own gongs, gong stands and mallets. If you own shruti box or other small instruments you are free to bring them with you. There will be available couple of gongs Grotta Sonora for sale.

Reservation

Please apply by sending an e-mail with your credentials (name, telephone number) to the e-mail address [email protected] . I answer within 48 hours maximum. If you haven´t heard from me in couple of days please contact me via whatsapp +421 905 377 820 or my personal e-mail [email protected] . Sometimes there are issues with international e-mail addresses.

Your spot is reserved upon paying your deposit.

Price of the workshop and deposit

Your spot is reserved upon receiving non-refundable deposit of 300€ :

 • Early Bird: deposit of 300€ paid by 31.5.2020 = 520€*
  In case we receive you deposit until 31.05.2020 you are eligible for Early Bird price of 520€. The rest of the amount, 220€ is paid in cash during the first days of the workshop.
 • Full price: deposit of 300€ paid after 1.6.2020 = 600€*
  In case we receive your deposit after 1.6.2020, the price of the workshop is 600€. The rest of the amount, 300€ is paid in cash during the first days of the workshop.

**We offer possibility to pay the deposit in 3 installments of 100€ during the period of January-August 2020

Venue

Place: Penzión Harmónia, Modra-Harmónia

Workshop is taking place in wonderful nature complex Penzión Harmónia, in small village Modra-Harmónia close to the capital Bratislava (approx. 40 minutes by car). The place is located in the area of Little Carpathians. The air around is known for its benefical effetcs on our health.

Parking is available. There are regular buses from Bratislava to Harmónia

Accommodation and food:

5 days/4 nights accommodation in 2-bed shared room with private bathroom + full board (breakfast + lunch + dinner/ vegetarian option)

Accommodation in 2-bed room, 2 persons+ full board:…………………………….. 164€/per person

Accommodation in 2-bed room, 1 person + full board: …………………………….. 204€/per person
(this option is available only if there are enough rooms left)

Full price of accommodation is paid upon arrival. Possibility to pay by card or cash.

*If you wish to stay one or more night before or after the workshop, please let us know.
**If there is somebody you wish to share room with, please let us know.

Payment terms

Number of participants is limited. Your spot is reserved upon receiving non-refundable deposit of 300€. The rest is paid in cash during the first day of the workshop.

 • Deposit refund

In order to invite Don to lead workshop we need to have certainty regarding attendance.
Please, take into consideration that for this reason your deposit is non-refundable.
If you can´t participate upon unforeseen circumstances, your deposit is non-refundable.
After consulting us, you are free to find substitute for yourself whom we will assign your deposit.

 • Cancellation of participation

Cancellation of participation after 1. August: full amount of workshop (600€)
Participant that decides to terminate at any time of workshop is not eligible to financial refund.

 • Cancellation of workshop by organizers

In case we need to cancel workshop due to unforeseen circumstances you will be refunded full amount of deposit paid.

 • Accommodation payment

Full amount for accommodation and full board is paid on the spot during the first day of the workshop. Possibility to pay cash or by card.

With your down payment you agree to the payment terms mentioned above.
Contact

Andrea Bajnoková
+421 905 377 820
[email protected]
www.vlnazdravia.sk