O nás a referencie

Andrea Bajnoková a Eva Ružovičová


Fotografia:  Zdenka Gulasová Photography.

Spolupracujú od roku 2010, kedy vďaka Evičkiným masážam Andrejka pochopila, že naše telo a myseľ sú jeden veľký zázrak a keď ich spoznáme a vedome sa s nimi pracujeme, dokážeme aj my zázraky. V roku 2013 zorganizovali prvý workshop Nikolaja Kudrjašova – autora Systému celistvého vlnového pohybu- v Bratislave. Postupom času sa stali obe certifikované trénerky a pravidelné organizujú workshopy Vlnových pohybov na Slovensku a v Českej republike na rôzne témy. Prostredníctvom pohybu vo vlne pomáhajú ľuďom objavovať svoj vnútorný potenciál a zásadným spôsobom tak vylepšovať kvalitu ich zdravia, vzájomných vzťahov či kariérneho života.
Gongom a aktivitám s ním spojením sa aktívne venujú od roku 2014, kedy prvý krát okúsili silu liečivých tónov nástrojov. Gongy boli láska na prvé počutie. Okrem pravidelných večerných Gong kúpeľov organizujú aj aktivity ako Gong koncerty s renomovanými hudobníkmi, gong workshopy či celonočné ponorenia do tónov gongu – Gong Puja.

Spolu sa zúčastnili na týchto školeniach a výcvikoch
Dátum Téma Učiteľ/tréner Krajina
2013 – teraz Systém celistvého vlnového pohybu pod vedením autora Nikolaja I. Kudrjašova Nikolaj Kudrjašov Slovensko
2014 júl Gong Master Training Don Conreaux, Tom Soltron, Abby del Sol Poľsko
2014 september Gong Yoga of Holistic Resonance Training, level 1
(len Andrea Bajnoková)
Abby del Sol a Tom Soltron Poľsko
2015 september International Council of Gong Masters Don Conreaux, a iní Chorvátsko
2017 august Advanced Gong Consciousness Training
v GongMuse Academy of Healing Sound
Don Conreaux, GongMuse Surana, Petra Trtnik Slovinsko
2017 august Tibetské misy Meridian Sound Massage, level I.
v GongMuse Academy of Healing Sound
GongMuse Surana Slovinsko

Naši klienti o Vlnových pohyboch

Telo – mocný spojenec

Ján Polák, podnikateľ a master kouč, www.prosperity-vision.com

Krása je nielen o tom ako vyzeráme, ale aj ako sa cítime

Zbožňujem túto formu pohybu, lebo ju zvládne naozaj každý, vlniť sa môžete kdekoľvek a kedykoľvek, nemusíte si vyhradiť niekoľko hodín denne či týždenne. Čo poviete na to, že sa dokonale rozhýbete, kým Vám zovrie voda na čaj? Alebo že Vás prestanú bolieť kríže, kolená a zistíte, že naozaj cítite všetky prsty na nohách? Alebo že objavíte, že máte aj nejaké šľachy? (Mimochodom, vedeli ste o tom, že keď posilňujete šľachy, idú s nimi aj svaly, ale naopak to nefunguje💪?) Toto je tá „fyzická“ stránka vlny.
Ženy, chceli by ste sa naozaj CÍŤIŤ a PÔSOBIŤ žensky? 💃 Aj s týmto Vám vie vlna pomôcť, keď jej to dovolíte. Začnú Vám autá zastavovať na prechodoch, muži Vám budú otvárať dvere, všetci na Vás budú zrazu milší, všetko pôjde akosi ľahšie a začne k Vám prúdiť hojnosť zo všetkých strán💐
Muži si tiež nájdu to svoje ♂️ keďže nie som chlap, neviem presne povedať😁
A to nehovorím o tom, čo Vám vlna prinesie do vzťahov 💏 Stále ešte objavujem, ale môžem Vám povedať, že každý využijeme vedomosti o tom, ako správne sedieť za počítačom, ako stáť alebo ako sa zahriať keď čakáme na zastávke či pomôcť s boľavými krížami
Dorota Harakaľová, odborná asistentka na VŠ a poradkyňa krásy

S väčšou ľahkosťou zažiješ oveľa krajšie pocity ako, keď ideš na to cez tlak

„Zrazu som nemala potrebu po druhých upratovať, ani po nich doriešovat veci, ani sa niekam a za niečim hnať, skrátka som sa len bola a pozorovala. A možno im to trvalo, alebo neboli veci urobené tak, ako by som ich urobila ja, ale si ich nakoniec spravili sami a zo mňa neubudlo. Naopak, dosť sa mi uľavilo. Svet nemusí byť perfektný. Začínam to „užívanie si“ chápať. A každý ideme sám za seba. S väčšou ľahkosťou zažiješ oveľa krajšie pocity ako, keď ideš na to cez tlak.  ..“

Michaela Fuleková, kreatívna duša, Bratislava

Stala som sa ženskejšou a môj milostný život nabral iný rozmer

Keď sa človek naladí na tú správnu vlnu, všetko zrazu funguje, ako má. Aj u mňa to tak bolo. Vďaka vlnovým pohybom som si ,,vyliečila’’ stagnujúcu energiu v kostrči, rozhýbala panvu aj celé telo. Stala som sa ženskejšou a môj milostný život nabral iný rozmer. Správna chôdza mi uvoľnila nie len chodidlo, ale odľahčila chrbticu aj kĺby. Každodenný život s vlnou vnímam ako objavenie niečoho, čo nám je veľmi prirodzené a pre nás prospešné. Verím, že jedného dňa budeme všetci žiť na vlne – šťastní, zdraví a v harmónii so sebou a s okolím.

Zuzana Jančoková, autorka portálu www.katalogzdravia.sk a Koučka Ženskosti

Myseľ sa skľudní, ustúpili bolesti ramien a chrbta, spoznávam svoje telo a som k nemu vnímavejšia

Nikdy som neobľubovala športovanie a donedávna som v súvislosti s pohybom pendlovala medzi dvomi stavmi: Buď som sa do nejakého športu nútila, dosiahla akú takú kondíciu, ale cítila frustráciu, že 3x týždenne trávim čas niečím, čo ma nebaví, alebo som sa na to vykašľala a postupne lenivela.
Vo Vlnových pohyboch som našla riešenie, ktorého sa už nepustím – získavam kondíciu zapájaním svalov do bežných aktivít. Do istej miery ich zapája každý, ale vďaka vlne sa izolovaná skupina svalov rozšíri na zapojenie celého tela.Čo mi vlnový pohyb dáva:

  • spoznávam svoje telo a som k nemu vnímavejšia
  • zisťujem, že bežné aktivity ako chôdza môžu byť zábavné a hravé
  • zlepšujem si kondíciu
  • sprítomňujem sa – keď sa sústredím na telo, myseľ sa skludní
  • uvoľnenie, lebo sa postupne učím uvedomovať si napäté miesta a uvoľňovať ich
  • lepšie spím
  • ústupili bolesti ramien a chrbta

Evka Kubaščíková, Bratislava, programátorka a spisovateľka

Naučila som sa spomaliť, lepšie sa sústrediť na seba a svoje telo

Vlnové pohyby mi odporučila kamarátka. Na začiatku som bola skeptická. No možno poznáte ten pocit, keď ste zúfalí a už máte pocit, že vám asi nič nepomôže, skúsite čokoľvek. Skepsa ma prešla hneď po prvej hodine, kedy som po chvíli cítila úľavu na chrbtici ako nikdy predtým. Z hodiny som odchádzala šťastná, pokojná a zrelaxovaná. Vďaka nim som sa naučila spomaliť, lepšie sa sústrediť na seba a svoje telo. Už po dvoch mesiacoch sa mi zmenšili haluxy na chodidlách. A to som len na začiatku. Ďalej oceňujem láskavý a individuálny prístup Evky a Andrejky. Z nich cítiť, že to čo robia milujú, robia to s nadšením a 100% tomu veria a aj preto som sa im s radosťou zverila do rúk.

Marcelka Špalková, Štýlmejkerka, stylnamieru.sk

Ženská vlna, ženský pohyb, ženské držení těla

Ženská vlna, ženský pohyb, ženské držení těla, přirozené plynutí, otoky kotníků a kolen mizí, lýtka se uvolňují, pánev se rovná, mnoho let staré bolesti těla odcházejí, tělo a mysl se uvolňují a zároveň jsou připravené k akci.Duše si zpívá. Jsem šťastná, že vše, čím jsem prošla může pokračovat.Nové perspektivy, hravost, život. Děkuji Evě Ružovičové, Andree Bajnokové za otevření nového vnímání mého těla.Obrovský posun na všech úrovních, po kterém jsem toužila a nevěděla, jak na to. Ze srdce doporučuji.

Xenyie Suhayila Komersa, masérka & lektorka tradičnej tantra masáže, www.savitri.sk

Minimálne pohyby s maximálnym efektom

Stále mi chodí hlavou, aká skvelá je to metóda.Ani si nepamätám, čo ma naposledy takto oslovilo, a hlavne sa páčilo môjmu telu. Minimálne pohyby s maximálnym efektom a ešte je to aj príjemné. Čo si viac želať. Skvelé je, že je to metóda pre všetkých. Krásne bolo, že sme zrazu len boli, usmievali sa, neriešili sme. Každý deň priebežne praktizujem 🙂 a baví ma to. Po pár dňoch cítim zlepšenie čo sa týka chrbtice…

Katka Havraníková, grafička a dizajnérka https://www.facebook.com/culinario.sk/

Vyliezla som zo svojej ulity, zbavila som sa oklieštenosti a cítila som sa SLOBODNE.

Milá  Andrejka, milá Evička
Plná víkendových dojmov a energie načerpanej vďaka workshopu som včera zažila priam prívalovú vlnu na jednom stretnutí. Cítila som sa ako iný človek, zažila som ten pocit, keď sa na seba pozeráš akoby z tretej osoby. Nespoznávala som sa, ale hlavne(!) som si to UŽILA a BAVILA SOM SA na reakciách človeka, ktorý ma zjavne tiež nespoznával. Takto to chcem zažívať stále ! Bol to super pocit. Vyliezla som zo svojej ulity, zbavila som sa oklieštenosti a cítila som sa SLOBODNE. Jednala som sama za seba, za vlastné záujmy , vedela som presne čo chcem aj ako to chcem dosiahnut. Prvýkrát v živote  som sa cítila ako obchodník, ktorý presne pozná svoju hodnotu aj hodnotu toho čo ponúka. Bez výčitiek, bez myšlienok na to, čo si o mne ten druhý  pomyslí. Zvlášť potešujúce bolo vidieť, že sa bavím nie len ja, ale aj tá druhá strana…
Neprestávam sa čudovať ako to všetko funguje.
Ďakujem.

Sylvia P., Bratislava

Vôbec sa mi uz nedajú robiť veľké kroky!

Ja pociťujem mnohé zmeny po víkendovom seminári, no nechcem tu vypisovať ‚román‘ 😉 Skôr radšej také ‚poklony‘ k Vašim výrokom, ktoré ste s Evičkou počas víkendu „púšťali“ (a najskôr možno vyznievali smiešne), no ktoré sa skutočne napĺňaju doslova:
1. „Telo vás nepustí“ (vôbec sa mi uz nedajú robiť veľké kroky!)
2. „Preprogramujete sa postupne“ (v pondelok chcel naštartovať ‚automatický robot‘ z minulosti, no vikendový program v tele ho absolútne nepustil!)
3. „Pokakaná kačicka“ – Evičkin výrok na pomenovanie novej chôdze (maximálne funguje aj v domácich podmienkach, manžel to okamžite zaregistroval)
ĎAKUJEM naozaj za veľa, veľa nových poznatkov a prežitkov.

Ivanka, Bratislava

Vnímam rozkošnícke energie pozdĺž chrbtice

Ahoj Andrejka, prosím povedz Evke, že ako chodím po bokoch chodidiel chvíľku a potom dám chodidla normálne na zem – vnímam také rozkošnícke energie pozdĺž chrbtice. Ďakujem, aj sa inak cítim, vlna mi veľmi pomohla a pomáha 😉 robíte super vec, že vediete ľudí do prirodzených pohybov a vlnení  sa.

Danka, Bratislava

Bezprostredne po vlne to bolo úplne magické a niečo také intenzívne som ešte nezažil

Ahoj Andrejka a Evka, chcel by som Vám úvodom veľmi poďakovať, za stretnutie s Vami, za celý workshop, za nové spôsoby vlnenia. Môj život po sagitálnej vlne sa mení od plasknutia rukami a prenesenia energie a vecí za hlavu, až po každodenné zvládanie a prežívanie seba a svojho sveta. Vraciam sa k sebe, aj keď to ide pomaly. Bezprostredne po vlne to bolo uplne magické a niečo také intezívne som este nezažil. Potlačil som strach v sebe a snažím sa v tom pokračovať. Veľmi mi to pomáha sa vlni a objavil som vo vlne spojenca, ktorý vo mne stále bol, len som ho predtým len tušil. Potreboval by som často vlniť sa este viac 🙂 práca a jednostranná zátaž v dennom živote sú niekedy tažké. Mením stereotipy, som viac vo vlne a mení sa mi aj ten okolný život. Aj ľudia okolo mna robia viac vecí. Viac otvorene komunikujem. Srdečne dakujem

Vlado, Martin

Prišli veci za mnou – jednoducho

Cez týždeň sa udialo niekoľko situácii, kde som cítila radosť a pokoru. Prišli veci za mnou – jednoducho. Nastali situácie v práci kde som použila mužskú energiu vedome a uvedomila si ako som to zvládla. Neočakávane najsilnejšie situácie vznikli tento víkend v rodine – prijemne i nepríjemne a až prekvapujúco som pri každej vnímala čo sa deje. Niekde v pozadí prečo sa to deje a skutočnú podstatu toho všetkého. Nabiehalo to samé. Uvedomila som si aj nezvládnutie jednej z nich. Tá najsilnejšia ma čakala včera večer s mojou dcérou. Začala nevinným tel. od nej – prvá reakcia bola po starom, potom uvedomenie a ukončenie po novom. Cely týždeň sa vlním tak ako mi to príde a dnes na obed akoby vrcholilo a telo sa prerábalo.

Monika B., Senec

Vlnové pohyby ze mně dělají ženu

Vlnové pohyby ze mě dělají ženu. Myslím tím rovnováhu ženské a mužské energie, zatím u mě jasně převažovala mužská. Cítím více rodové kořeny, své předky, přes spojení chodidel s Matkou Zemí. Naučila jsem se správně chodit, sedět, ležet, nosit tašku v ruce. Zklidnit svou mysl a cítit své tělo. Dík za setkání.

Dana A., Praha

Nový, vědomý prožitek mého těla- bytí tady a teď.

„Co mi přinesla vlna?

Nový, vědomý prožitek mého těla- bytí tady a teď.

Mám povolání náročné na záda a po vlnových pohybech se krásně uvolní, pánev začíná být pohyblivá, menstruace se upravila a menstruační bolesti jsou již několik měsíců pryč.

Když je člověk na vlně, život krásně plyne :-)“

Petra G., Jihlava (po niekoľkých workshop Vlnových pohybov)

Ďakujem za každé dotknutie, ktoré mi priniesli vlny, za každé uvoľnenie bloku v mojom tele aj v mojej mysli…

„ Boli sme skvelá skupina na víkendovom kurze Tajomstvo hojnosti. Preciťovala som mnohé zaujímavé procesy, ktoré sa diali v tele. Som Vám obom veľmi vďačná za Vašu pomoc a starostlivosť, keď sa niečo potrebovalo uvoľniť a pomohli ste mi s tým. Vnímala som, ako keby sa v mojom bruchu otvorila nádherná dvorana, jazvy v mojom lone sa rozplynuli a hojnosť sa začala vracať do môjho života. Vítam ju s otvorenou náručou. S vďačnosťou sa skláňam pred Vašou aj mojou múdrosťou, ktoré nás takto spojili v jednom priestore, aby sme mohli spolu pracovať na uvoľňovaní hlbokých bolestí v nás. Ďakujem za každé dotknutie, ktoré mi priniesli vlny, za každé uvoľnenie bloku v mojom tele aj v mojej mysli, aby Láska mohla do mňa prúdiť, prechádzať cezo mňa a zo mňa na tento nádherný svet.“

Zuzanka, Bratislava (workshop Tajomstvo hojnosti – horizontálna rovina)

Zmenila som posed, nosím tašku po novom, cítim na sebe zmeny.

„Mne sa vlní skvelo, robím ranný rituál, občas ešte zabudnem a vyhupnem z postele bez neho, ale snažím sa to zautomatizovaí. Zmenila som posed, nosim tašku po novom, cítim na sebe zmeny.“

Viki B., České Budějovice (po workshope začiatočníkov)

Vlniť sa je skvelé, nenáročné na čas a nepotrebujem k Tomu žiadne pomôcky

Skúšala som dnes ráno sedieť v autobuse tak ako sme sa to učili, hoci som nemala dostatok miesta na nohy – vlnu so cítila tak ako u Vás na tréningu. Drobné krôčiky a tesné spojenie stehien a podkolenia ma skvelo zahriali na zastávke autobusu. No a objímanie sa je naprosto úžasné. Dovoľuje mi opustiť nepríjemnú situáciu a vrátiť sa do pohody.
Môj celkový pocit z kurzu: vlniť sa je skvelé, nenáročné na čas a nepotrebujem k Tomu žiadne pomôcky. Robiť to môžem hocikedy a hocikde a seba mám stále pri sebe.
Ešte raz ďakujem za skvelý zážitok.“

Marika F., Bratislava

Umění přijmout dárek od muže

Mám se skvěle, vlnění je bezva – i u počítače nebo za volantem 😉 🙂
Dávám si čas, aby se zautomatizovalo a přešlo plně do života (občas si vybavím i tu nákupní tašku).
Pak to povídání o umění přijmout dárek od muže – v tom je opravdu hodně moudra

Lenka, absolventka workshopu pre začiatočníkov, Praha

Sedím ako dáma a všetko ide ľahšie a veselšie

Naživo by som vedela hodiny ospevovať Vlnové pohyby a ukazovať ze aha už nemám hrb… 🙂 Moje telo je uvoľnené, chodím s ľahkosťou, sedím ako dáma a všetko ide ľahšie a veselšie 🙂 Vidím to nielen na sebe, ale aj na ostatných babách, ako sa z týždňa na týždeň meníme, objavujeme ženskú energiu a nachádzame samé seba.”

Janka S, Bratislava